TRENDSONIC TS22IPS120B 22-inch 120Hz IPS FHD LED Monitor
TRENDSONIC TS22IPS120B 22-inch 120Hz IPS FHD LED Monitor Price in Bangladesh
Key Features
Model: TRENDSONIC TS22IPS120B 22-inch 120Hz IPS FHD LED Monitor Resolution: Not specified Display: Not specified Refresh Rate: Not specified Ports: Not specified Features: None
Specification
Display Features
Display Size22 inch
Display TypeLED
Panel TypeIPS
Resolution1920 × 1080
Pixel pitch(MM)0.2493(H)×0.241(V) mm
Display SurfaceFlat
Aspect Ratio16:9
169
Viewing Angle178°/178° (H/V)
BrightnessMAX: 250cd/M2
MAX250cd/M2
Contrast Ratio1000: 1
10001
Refresh Rate120Hz
Color Support16.7M
Response Time1ms
CurvatureFlat
Video Features
Flicker Freeyes
Low Blue LightYes
Free Sync SupportYes
Audio Features
Speaker (Built In)yes
Speaker DetailsDual
Connectivity
VGAVGA x1
HDMIHDMI x1
Audio JackYes
Mechanical Design
Vesa Wall Mount75 × 75mm
Physical Specification
ColorBlack
Dimension379.30 × 171.45 × 168mm
Weight3.25 kg
Power
TypeAdaptor
Power ConsumptionMax: 36W
Max36W
Voltage12V/3.0A