
Xiaomi Redmi G34WQ 34" 180 Hz Curved Gaming Monitor Price in Bangladesh
Product Code: MON813219946
৳38,900
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Xiaomi Redmi G34WQ 34" 180 Hz Curved Gaming Monitor Resolution: Not specified Display: Not specified Refresh Rate: Not specified Ports: Not specified Features: None
Specification
| Display Features | |
| Display Size | 34 Inch |
| Display Type | Ultra-wide QHD display |
| Panel Type | VA |
| Resolution | UWQHD (3440 x 1440) |
| Aspect Ratio | 21:9 |
| 21 | 9 |
| Viewing Angle | Horizontal Viewing Angle: 178 Degree Vertical Viewing Angle: 178 Degree |
| Horizontal Viewing Angle | 178 Degree Vertical Viewing Angle |
| Brightness | 350 cd/m² |
| Contrast Ratio | 3000:1 (TYP) |
| 3000 | 1 (TYP) |
| Refresh Rate | 180 Hz |
| Color Support | 16.7 million (8-bit) |
| Color Gamut | 85% NTSC (NTSC CIE 1931 Standard) |
| Response Time | 1ms MPRT |
| Curvature | 1500R |
| Video Features | |
| Low Blue Light | Yes |
| Free Sync Support | Yes |
| Audio Features | |
| Speaker (Built In) | N/A |
| Connectivity | |
| Display Port | 2 x DP 1.4 |
| HDMI | 2 x HDMI 2.0 ports |
| Physical Specification | |
| Color | Black |
| Dimension | Height: 452 mm Width: 612.5 mm Depth: 185 mm |
| Height | 452 mm Width |
| Weight | 6 kg |
| Power | |
| Power Consumption | 65W |
| Voltage | 24V=2.71A |
| Warranty Information | |
| Warranty | 1 Year Warranty |








