
Xiaomi Redmi G27Q 2025 Edition 27" 180Hz 2K QHD IPS Gaming Monitor Price in Bangladesh
Product Code: MON532526127
৳29,100
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Xiaomi Redmi G27Q 2025 Edition 27" 180Hz 2K QHD IPS Gaming Monitor Resolution: Not specified Display: Not specified Refresh Rate: Not specified Ports: Not specified Features: None
Specification
| Display Features | |
| Display Size | 27" |
| Panel Type | IPS |
| Resolution | 2K QHD (2560×1440) |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| 16 | 9 |
| Brightness | 300 nits (Type) |
| Contrast Ratio | 1000:1 |
| 1000 | 1 |
| Refresh Rate | 180Hz |
| Color Support | 16.7 Million |
| Color Gamut | 95% DCI-P3 and 100% sRGB |
| Response Time | 1ms GTG |
| Curvature | Flat |
| Video Features | |
| Flicker Free | Yes |
| Low Blue Light | Yes |
| G-Sync Support | Yes |
| Free Sync Support | Yes |
| Audio Features | |
| Speaker (Built In) | N/A |
| Connectivity | |
| Display Port | 2x DisplayPort |
| HDMI | 2x HDMI |
| Audio Jack | 1x Headphone out |
| Mechanical Design | |
| Tilt | Front 5°±2, rear 21°±2 |
| Vesa Wall Mount | 75 x 75mm |
| Physical Specification | |
| Color | Black |
| Weight | 5.6 kg (including base) |
| Power | |
| Power Consumption | 24V = 2A |
| Warranty Information | |
| Warranty | 1-year |








