
Xiaomi Redmi G24 23.8" 180Hz IPS FHD Gaming Monitor Price in Bangladesh
Product Code: MON472015390
৳14,800
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Xiaomi Redmi G24 23.8" 180Hz IPS FHD Gaming Monitor Resolution: Not specified Display: Not specified Refresh Rate: Not specified Ports: Not specified Features: None
Specification
| Display Features | |
| Display Size | 23.8 Inch |
| Display Type | LCD |
| Panel Type | IPS |
| Resolution | FHD (1920 x 1080) |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| 16 | 9 |
| Brightness | 250cd/m2 |
| Contrast Ratio | 1000:1 |
| 1000 | 1 |
| Refresh Rate | 180Hz |
| Color Support | 16.7 Million |
| Response Time | 1ms |
| HDR | HDR10 |
| Video Features | |
| Flicker Free | Yes |
| Low Blue Light | Yes |
| G-Sync Support | Yes |
| Free Sync Support | Yes |
| Audio Features | |
| Speaker (Built In) | No |
| Connectivity | |
| Display Port | 1x DP |
| HDMI | 1x HDMI |
| Audio Jack | Yes |
| Mechanical Design | |
| Tilt | Forward tilt 5° Backward tilt 15° |
| Vesa Wall Mount | VESA (75x75mm) |
| Physical Specification | |
| Color | Black |
| Dimension | 539.1x170x412.4mm |
| Weight | 3 kg |
| Power | |
| Power Consumption | 36W |
| Warranty Information | |
| Warranty | 01-year Warranty |








