
Xiaomi Redmi Display X27GQ 165Hz QHD Gaming Monitor Price in Bangladesh
Product Code: MON716178283
৳30,600
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Xiaomi Redmi Display X27GQ 165Hz QHD Gaming Monitor Resolution: Not specified Display: Not specified Refresh Rate: Not specified Ports: Not specified Features: None
Specification
| Display Features | |
| Display Size | 27 Inch |
| Display Type | LED |
| Panel Type | IPS |
| Resolution | QHD (2560 x 1440) |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| 16 | 9 |
| Viewing Angle | Horizontal Viewing Angle: 178 Degree Vertical Viewing Angle: 178 Degree |
| Horizontal Viewing Angle | 178 Degree Vertical Viewing Angle |
| Brightness | 400 cd/m² |
| Contrast Ratio | 1000:1 |
| 1000 | 1 |
| Refresh Rate | 165 Hz |
| Response Time | 1 ms |
| Video Features | |
| Low Blue Light | Yes |
| Free Sync Support | Adaptive Sync |
| Audio Features | |
| Speaker (Built In) | No |
| Connectivity | |
| Display Port | 1x Display Port |
| HDMI | 2x HDMI 2.0 |
| USB Type-C | 1x Type-C |
| Audio Jack | Yes |
| Mechanical Design | |
| Vesa Wall Mount | 75 x 75mm |
| Physical Specification | |
| Color | Black |
| Dimension | Height: 452 mm Width: 612.5 mm Depth: 185 mm |
| Height | 452 mm Width |
| Weight | 6 kg |
| Warranty Information | |
| Warranty | 1 Year Warranty |








