
Xiaomi Redmi A27Q 27-inch 2K IPS Monitor Price in Bangladesh
Product Code: MON982175831
৳19,800
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Xiaomi Redmi A27Q 27-inch 2K IPS Monitor Resolution: Not specified Display: Not specified Refresh Rate: Not specified Ports: Not specified Features: None
Specification
| Display Features | |
| Display Size | 27-Inch |
| Panel Type | IPS |
| Resolution | 2K (2560×1440) |
| Aspect Ratio | 16: 9 |
| 16 | 9 |
| Viewing Angle | 178 ° |
| Brightness | 250cd/m²(TYP) |
| Contrast Ratio | 1000:1(TYP) |
| 1000 | 1(TYP) |
| Refresh Rate | 100 Hz |
| Color Support | Color depth: 8-bit |
| Color depth | 8-bit |
| Color Gamut | 16.7M |
| Response Time | 6ms (GTG) |
| Video Features | |
| Low Blue Light | Yes |
| Audio Features | |
| Speaker (Built In) | No |
| Connectivity | |
| Display Port | 1 x DP 1.4 |
| HDMI | 1 x HDMI |
| Audio Jack | 1 x Audio |
| Mechanical Design | |
| Swivel | Yes |
| Vesa Wall Mount | Yes |
| Physical Specification | |
| Dimension | 613.2 x 205.3 x 476 mm |
| Weight | 4.2kg |
| Power | |
| Type | Power input: 12V - 3A |
| Power input | 12V - 3A |
| Power Consumption | Rated Power: 36W Max |
| Rated Power | 36W Max |
| Others | Working temperature: 0 c ~ 50 c Working humidity: 20% RH-90% RH |
| Working temperature | 0 c ~ 50 c Working humidity |
| Warranty Information | |
| Warranty | 1 Year Warranty |








