
Xiaomi Redmi 1A 23.8" IPS 100Hz Monitor Price in Bangladesh
Product Code: MON981968273
৳11,600
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Xiaomi Redmi 1A 23.8" IPS 100Hz Monitor Resolution: Not specified Display: Not specified Refresh Rate: Not specified Ports: Not specified Features: None
Specification
| Display Features | |
| Display Size | 23.8-Inch |
| Display Type | LED |
| Panel Type | IPS |
| Resolution | Full HD (1920 x 1080) |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| 16 | 9 |
| Viewing Angle | Vertical Viewing Angle: 178° |
| Vertical Viewing Angle | 178° |
| Brightness | 250cd/m |
| Contrast Ratio | 1000:1 |
| 1000 | 1 |
| Refresh Rate | 100HZ |
| Color Support | 16.7M |
| Response Time | 6ms (GTG) |
| Video Features | |
| Low Blue Light | Yes |
| Audio Features | |
| Speaker (Built In) | No |
| Connectivity | |
| Display Port | 1x DisplayPort |
| HDMI | 1x HDMI |
| Physical Specification | |
| Color | Black |
| Dimension | 538.7 x 180 x 418.7mm |
| Weight | 4.2Kg |
| Power | |
| Voltage | 24 W |
| Others | Inpute: 12V-2A |
| Inpute | 12V-2A |
| Warranty Information | |
| Warranty | 1 Year Warranty |








