
Xiaomi G Pro 27 QHD 2K 180Hz 27" Mini LED Gaming Monitor Price in Bangladesh
Product Code: MON640381661
৳41,900
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Xiaomi G Pro 27 QHD 2K 180Hz 27" Mini LED Gaming Monitor Resolution: Not specified Display: Not specified Refresh Rate: Not specified Ports: Not specified Features: None
Specification
| Display Features | |
| Display Size | 27 inch |
| Display Type | IPS |
| Panel Type | LCD |
| Resolution | QHD (2560 x 1440) |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| 16 | 9 |
| Viewing Angle | 178(H)/178(V) |
| Brightness | 1000 nits |
| Contrast Ratio | 1000:1 |
| 1000 | 1 |
| Refresh Rate | 180 Hz |
| Color Support | 1.07 billion colors |
| Color Gamut | 99% DCI-P3, 97% Adobe RGB, 100% sRGB , ΔE<2 |
| Response Time | 1ms (TYP) |
| HDR | HDR 1000 |
| Video Features | |
| Free Sync Support | Yes |
| Audio Features | |
| Speaker (Built In) | N/A |
| Connectivity | |
| Display Port | 2x DP port |
| HDMI | 2x HDMI |
| Audio Jack | 1x Audio port |
| Mechanical Design | |
| Tilt | Forwards 5°+2 / Backwards 21°±2 |
| Swivel | Yes |
| Pivot | Yes |
| Height Adjustment | Yes |
| Vesa Wall Mount | 75mm x 75mm |
| Physical Specification | |
| Dimension | Including base : 613.35mm (L) x 169.45mm (W) x 526.5mm (H) |
| Including base | 613.35mm (L) x 169.45mm (W) x 526.5mm (H) |
| Weight | Including base : 6.8kg |
| Including base | 6.8kg |
| Power | |
| Power Consumption | 65W |
| Voltage | 24V = 2.71A |
| Warranty Information | |
| Warranty | 1 Year Warranty |








