Walton WD238I12 23.8" 75Hz FHD IPS Monitor
Walton WD238I12 23.8" 75Hz FHD IPS Monitor Price in Bangladesh
Product Code: MON147564426
17,400
Out of Stock0 review(s)
Key Features
Model: Walton WD238I12 23.8" 75Hz FHD IPS Monitor Resolution: Not specified Display: Not specified Refresh Rate: Not specified Ports: Not specified Features: None
Specification
Display Features
Display Size23.8" (60.452cm)
Display TypeLED Backlit Display
Panel TypeIPS
ResolutionFull HD 1920*1080 pixels
Pixel pitch(MM)0.2745*0.2745mm
Display SurfaceHaze Hard coating (3H)
Aspect Ratio16:9
169
Viewing Angle178º/178º (CR>10)
Brightness300 cd/m²
Contrast Ratio1000:1
10001
Refresh Rate75Hz
Color Support16.7M
Color Gamut85% NTSC
Response Time5ms
Connectivity
HDMI1x HDMI 2.0
USB Port(s)2x USB A 3.0
USB Type-C1x USB-C
Audio JackAudio Out
Mechanical Design
TiltPromotion and Demotion
Security LockerKensington Lock
Power
TypeAC 100-240V
Power ConsumptionMax Power Consumption: 48W Standby Power: 0.5W
Max Power Consumption48W Standby Power