
Walton WD238I12 23.8" 75Hz FHD IPS Monitor Price in Bangladesh
Product Code: MON147564426
৳17,400
Out of Stock0 review(s)
Key Features
Model: Walton WD238I12 23.8" 75Hz FHD IPS Monitor Resolution: Not specified Display: Not specified Refresh Rate: Not specified Ports: Not specified Features: None
Specification
| Display Features | |
| Display Size | 23.8" (60.452cm) |
| Display Type | LED Backlit Display |
| Panel Type | IPS |
| Resolution | Full HD 1920*1080 pixels |
| Pixel pitch(MM) | 0.2745*0.2745mm |
| Display Surface | Haze Hard coating (3H) |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| 16 | 9 |
| Viewing Angle | 178º/178º (CR>10) |
| Brightness | 300 cd/m² |
| Contrast Ratio | 1000:1 |
| 1000 | 1 |
| Refresh Rate | 75Hz |
| Color Support | 16.7M |
| Color Gamut | 85% NTSC |
| Response Time | 5ms |
| HDR | Yes |
| Curvature | Flat |
| Video Features | |
| Flicker Free | Yes |
| Low Blue Light | Yes |
| Connectivity | |
| HDMI | 1x HDMI 2.0 |
| USB Port(s) | 2x USB A 3.0 |
| USB Type-C | 1x USB-C |
| Audio Jack | Audio Out |
| Mechanical Design | |
| Tilt | Promotion and Demotion |
| Security Locker | Kensington Lock |
| Physical Specification | |
| Color | Black |
| Power | |
| Type | AC 100-240V |
| Power Consumption | Max Power Consumption: 48W Standby Power: 0.5W |
| Max Power Consumption | 48W Standby Power |
| Others | Wireless Charging Station on Monitor Stand |
| Warranty Information | |
| Warranty | 03 years of Service (02 years For Panel & 1 year Adapter). |








