
Walton WD215I09 21.45" 100Hz FHD IPS Monitor Price in Bangladesh
Product Code: MON272301844
৳9,300
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Walton WD215I09 21.45" 100Hz FHD IPS Monitor Resolution: Not specified Display: Not specified Refresh Rate: Not specified Ports: Not specified Features: None
Specification
| Display Features | |
| Display Size | 21.45 Inch |
| Display Type | LED |
| Panel Type | IPS |
| Resolution | Full HD (1920x1080) |
| Pixel pitch(MM) | 249.3 ×241 |
| Display Surface | ANTI-GLARE |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| 16 | 9 |
| Viewing Angle | 178° H and 178° V |
| Brightness | 300 cd/m² |
| Contrast Ratio | 1000:1 |
| 1000 | 1 |
| Refresh Rate | 100Hz |
| Color Support | 16.7M Colors |
| Color Gamut | NTSC 83% |
| Response Time | 5ms |
| Audio Features | |
| Speaker (Built In) | Yes |
| Speaker Details | 2W X 2 |
| Connectivity | |
| VGA | 1x VGA |
| Display Port | 1x DP |
| HDMI | 1x HDMI |
| USB Type-C | 1x Type-C |
| Audio Jack | Yes |
| Others | DC Power |
| Mechanical Design | |
| Tilt | -5° to 15° |
| Vesa Wall Mount | Yes, 100x100mm |
| Physical Specification | |
| Color | Black |
| Power | |
| Voltage | 100V ~ 240 V |
| Others | A/C Line frequency range : 50 +/- 3Hz, 60 +/- 3Hz; Output: Power Supply DC 12V,3A; Typical 15W , Stand by: 0.5W |
| A/C Line frequency range | 50 +/- 3Hz, 60 +/- 3Hz; Output |
| Warranty Information | |
| Warranty | 3 years of service warranty (3 years for Panel & 1 year Adapter). |








