
Walton CiNEXA WDI08UK27 27" 4K UHD IPS Monitor Price in Bangladesh
Product Code: MON967914830
৳30,499
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Walton CiNEXA WDI08UK27 27" 4K UHD IPS Monitor Resolution: Not specified Display: Not specified Refresh Rate: Not specified Ports: Not specified Features: None
Specification
| Display Features | |
| Display Size | 27" (68.58 cm) |
| Display Type | LED Backlit Display |
| Panel Type | IPS |
| Resolution | 4K UHD (3840x2160) |
| Pixel pitch(MM) | 155.4x155.4 |
| Display Surface | Anti-Glare |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| 16 | 9 |
| Viewing Angle | 178° H and 178° V |
| Brightness | 400nits |
| Contrast Ratio | 1000:1 |
| 1000 | 1 |
| Refresh Rate | 60Hz |
| Color Support | 1.07B |
| Color Gamut | DCI-P3 95% |
| Response Time | 5ms (OD) |
| HDR | Yes |
| Curvature | Flat |
| Video Features | |
| Flicker Free | Yes |
| Low Blue Light | Yes |
| Others | 3 Side Frameless |
| Connectivity | |
| Display Port | 1x DP 1.2 |
| HDMI | 2x HDMI 2.0 |
| USB Type-C | 1x USB Type-C (65W) |
| Audio Jack | Audio Out+DC In |
| Mechanical Design | |
| Tilt | -5° to 15° |
| Security Locker | Kensington Lock: Yes |
| Kensington Lock | Yes |
| Physical Specification | |
| Color | Silver |
| Weight | Net Weight(kg): 5.35 kg ±5% Gross Weight(kg): 7.15 kg ±5% |
| Net Weight(kg) | 5.35 kg ±5% Gross Weight(kg) |
| Power | |
| Type | Power Supply: 19V/5.79A Power Input: AC 100-240V(50/60HZ) |
| Power Supply | 19V/5.79A Power Input |
| Power Consumption | </=110W Standby Power: 0.5w |
| </=110W Standby Power | 0.5w |
| Warranty Information | |
| Warranty | 03 years of Service (02 years For Panel & 1 year Adapter). |








