Walton CiNEXA WDI08UK27 27" 4K UHD IPS Monitor
Walton CiNEXA WDI08UK27 27" 4K UHD IPS Monitor Price in Bangladesh
Key Features
Model: Walton CiNEXA WDI08UK27 27" 4K UHD IPS Monitor Resolution: Not specified Display: Not specified Refresh Rate: Not specified Ports: Not specified Features: None
Specification
Display Features
Display Size27" (68.58 cm)
Display TypeLED Backlit Display
Panel TypeIPS
Resolution4K UHD (3840x2160)
Pixel pitch(MM)155.4x155.4
Display SurfaceAnti-Glare
Aspect Ratio16:9
169
Viewing Angle178° H and 178° V
Brightness400nits
Contrast Ratio1000:1
10001
Refresh Rate60Hz
Color Support1.07B
Color GamutDCI-P3 95%
Response Time5ms (OD)
HDRYes
CurvatureFlat
Video Features
Flicker FreeYes
Low Blue LightYes
Others3 Side Frameless
Connectivity
Display Port1x DP 1.2
HDMI2x HDMI 2.0
USB Type-C1x USB Type-C (65W)
Audio JackAudio Out+DC In
Mechanical Design
Tilt-5° to 15°
Security LockerKensington Lock: Yes
Kensington LockYes
Physical Specification
ColorSilver
WeightNet Weight(kg): 5.35 kg ±5% Gross Weight(kg): 7.15 kg ±5%
Net Weight(kg)5.35 kg ±5% Gross Weight(kg)
Power
TypePower Supply: 19V/5.79A Power Input: AC 100-240V(50/60HZ)
Power Supply19V/5.79A Power Input
Power Consumption</=110W Standby Power: 0.5w
</=110W Standby Power0.5w