
Walton CiNEd WD27GI06 27" QHD 165Hz IPS Gaming Monitor Price in Bangladesh
Product Code: MON733789875
৳25,900
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Walton CiNEd WD27GI06 27" QHD 165Hz IPS Gaming Monitor Resolution: Not specified Display: Not specified Refresh Rate: Not specified Ports: Not specified Features: None
Specification
| Display Features | |
| Display Size | 27" (68.58 cm) |
| Display Type | LED Backlit Display |
| Panel Type | IPS |
| Resolution | QHD (2560x1440) |
| Pixel pitch(MM) | 233.1 × 233.1 |
| Display Surface | Anti-Glare |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| 16 | 9 |
| Viewing Angle | 178° H and 178° V |
| Brightness | 350 cd/㎡ |
| Contrast Ratio | 1000:1 |
| 1000 | 1 |
| Refresh Rate | 165Hz at DP 144Hz at HDMI |
| Color Support | 16.7M Colors |
| Color Gamut | NTSC 101%, Adobe RGB 100% |
| Response Time | 1 ms (OD) |
| HDR | Yes |
| Curvature | Flat |
| Others Features | 3 Side Frameless |
| Video Features | |
| Flicker Free | Yes |
| Low Blue Light | Yes |
| G-Sync Support | Yes |
| Free Sync Support | Yes |
| Audio Features | |
| Speaker (Built In) | Yes |
| Speaker Details | 2W x 2 |
| Connectivity | |
| Display Port | 2x DP |
| HDMI | 2x HDMI |
| Audio Jack | Yes |
| Mechanical Design | |
| Tilt | -5° to 15° |
| Swivel | Yes |
| Pivot | Yes |
| Height Adjustment | Yes |
| Vesa Wall Mount | Supported;75x75mm |
| Physical Specification | |
| Color | Black |
| Power | |
| Type | Power supply: DC 12V 4A Power Input: AC 100-240V,50-60Hz, 1.2A |
| Power supply | DC 12V 4A Power Input |
| Power Consumption | 48W |
| Warranty Information | |
| Warranty | 03 years of Service (02 years For Panel & 1 year Adapter) warranty. |








