
ViewSonic VP3481a ColorPro 34" UltraWide QHD Curved Monitor Price in Bangladesh
Product Code: MON385622150
৳109,900
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: ViewSonic VP3481a ColorPro 34" UltraWide QHD Curved Monitor Resolution: Not specified Display: Not specified Refresh Rate: Not specified Ports: Not specified Features: None
Specification
| Display Features | |
| Display Size | 34 inch |
| Display Type | LED |
| Panel Type | VA |
| Resolution | UWQHD (3440 x 1440) |
| Pixel pitch(MM) | 0.232 mm (H) x 0.232 mm (V) |
| Display Surface | Anti-Glare, Hard Coating (3H) |
| Aspect Ratio | 21:9 |
| 21 | 9 |
| Viewing Angle | 178º horizontal, 178º vertical |
| Brightness | 400 cd/m² (typ) |
| Contrast Ratio | Static Contrast Ratio: 3,000:1 (typ) Dynamic Contrast Ratio: 20M:1 |
| Static Contrast Ratio | 3,000 |
| Refresh Rate | 100Hz |
| Color Support | Colors: 16.7M Color Space Support: 8 bit true |
| Colors | 16.7M Color Space Support |
| Color Gamut | Color Gamut: Adobe RGB: 89% size / 83% coverage (Typ) DCI-P3: 88% size / 88% coverage (Typ) EBU: 119% size / 100% coverage (Typ) REC709: 120% size / 100% coverage (Typ) SMPTE-C: 130% size / 100% coverage (Typ) NTSC: 85% size (Typ) sRGB: 120% size / 100% coverage (Typ) |
| Color Gamut | Adobe RGB |
| Response Time | 5ms |
| HDR | HDR10 |
| Curvature | 1800R |
| Others Features | Viewable Area (in.): 34 Backlight Life (Hours): 30000 Hrs (Min) |
| Viewable Area (in.) | 34 Backlight Life (Hours) |
| Video Features | |
| Color Temperature Selection | 32°F to 104°F (0°C to 40°C) |
| Flicker Free | Yes |
| Low Blue Light | Yes |
| Free Sync Support | Yes |
| Others | Digital Sync: PCI-E - DisplayPort (v1.4), TMDS - HDMI (v2.0), Micro-Packet - Type C |
| Digital Sync | PCI-E - DisplayPort (v1.4), TMDS - HDMI (v2.0), Micro-Packet - Type C |
| Audio Features | |
| Speaker (Built In) | Yes |
| Speaker Details | 5Watts x2 |
| Connectivity | |
| Display Port | 1 x DisplayPort |
| HDMI | 2 x HDMI 2.0 (with HDCP 2.2) |
| USB Port(s) | 2x USB 3.2 Type A Down Stream |
| USB Type-C | 1x USB 3.2 Type B Up Stream |
| Others | Power in: 3-pin Socket (IEC C14 / CEE22) |
| Power in | 3-pin Socket (IEC C14 / CEE22) |
| Mechanical Design | |
| Tilt | -6º / 21º |
| Swivel | 120º |
| Height Adjustment | 130 |
| Vesa Wall Mount | 100mm x 100mm VESA mount |
| Security Locker | Kensington Lock Slot |
| Physical Specification | |
| Color | Black |
| Dimension | 31.9 x 18.9 x 11.8" / 809 x 480 x 299 mm (with Stand) 31.9 x 14.4 x 4.1" / 809 x 366 x 105 mm (without Stand) |
| Weight | 26.7 lb / 12.1 kg (with Stand) 26.7 lb / 7.4 kg (without Stand) |
| Power | |
| Type | Internal Power Supply |
| Power Consumption | Consumption (typical): 33.6W Consumption (max): 38.6W |
| Consumption (typical) | 33.6W Consumption (max) |
| Voltage | AC 100-240V |
| Others | Eco Mode (Conserve): 24.8W Eco Mode (optimized): 28.7W Stand-by: 0.5W |
| Eco Mode (Conserve) | 24.8W Eco Mode (optimized) |
| Warranty Information | |
| Warranty | 3 Years Warranty. |








