Value-Top S27IFR100 27" FHD 100Hz IPS Monitor
Value-Top S27IFR100 27" FHD 100Hz IPS Monitor Price in Bangladesh
Key Features
Model: Value-Top S27IFR100 27" FHD 100Hz IPS Monitor Resolution: Not specified Display: Not specified Refresh Rate: Not specified Ports: Not specified Features: None
Specification
Display Features
Display Size27"
Display TypeLED
Panel TypeIPS
ResolutionFHD (1920×1080)
Pixel pitch(MM)597.888(W) × 336.312(H) mm
Aspect Ratio16:9
169
Viewing Angle178°(H)/178°(V)
Brightness250cd/m2
Contrast Ratio1300:1
13001
Refresh Rate100Hz
Color Support16.7M
Response Time1ms
CurvatureFlat
Video Features
Low Blue LightYes
Free Sync SupportAMD Free-sync function
Connectivity
VGA1x VGA
HDMI1x HDMI
Audio Jack1x Audio in
Others1x DC
Mechanical Design
Tilt-5° to +15°
Vesa Wall Mount100x100mm (4 holes)
Physical Specification
ColorBlack
Dimension613.6 x 161.2 x 441.1mm
WeightNet Weight: 3.9 KG Gross Weight: 5.2 KG
Net Weight3.9 KG Gross Weight
Power
TypeExternal adapter
Power Consumption28W
VoltageDC 12V/3A