
LG 38WR85QC-W 38" WQHD+ UltraWide 144Hz Curved Monitor Price in Bangladesh
Product Code: MON129504043
৳197,900
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: LG 38WR85QC-W 38" WQHD+ UltraWide 144Hz Curved Monitor Resolution: Not specified Display: Not specified Refresh Rate: Not specified Ports: Not specified Features: None
Specification
| Display Features | |
| Display Size | 38" |
| Display Type | LCD |
| Panel Type | Nano IPS |
| Resolution | WQHD+(3840x1660) |
| Brightness | 450 nits |
| Refresh Rate | 144Hz |
| Color Gamut | DCI-P3 98% |
| Response Time | 1ms GtG |
| HDR | HDR 10 |
| Curvature | 2300R |
| Video Features | |
| Flicker Free | Yes |
| Low Blue Light | Yes |
| Audio Features | |
| Speaker (Built In) | Yes |
| Connectivity | |
| Display Port | Yes |
| HDMI | Yes |
| USB Port(s) | Yes |
| Mechanical Design | |
| Tilt | -5~25° |
| Swivel | -15°~15° |
| Height Adjustment | 110mm |
| Vesa Wall Mount | 100 x 100 mm |
| Physical Specification | |
| Color | White |
| Warranty Information | |
| Warranty | 3 Years |








