LG 38WR85QC-W 38" WQHD+ UltraWide 144Hz Curved Monitor
LG 38WR85QC-W 38" WQHD+ UltraWide 144Hz Curved Monitor Price in Bangladesh
Product Code: MON129504043
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: LG 38WR85QC-W 38" WQHD+ UltraWide 144Hz Curved Monitor Resolution: Not specified Display: Not specified Refresh Rate: Not specified Ports: Not specified Features: None
Specification
Display Features
Display Size38"
Display TypeLCD
Panel TypeNano IPS
ResolutionWQHD+(3840x1660)
Brightness450 nits
Refresh Rate144Hz
Color GamutDCI-P3 98%
Response Time1ms GtG
HDRHDR 10
Curvature2300R
Video Features
Flicker FreeYes
Low Blue LightYes
Audio Features
Speaker (Built In)Yes
Connectivity
Display PortYes
HDMIYes
USB Port(s)Yes
Mechanical Design
Tilt-5~25°
Swivel-15°~15°
Height Adjustment110mm
Vesa Wall Mount100 x 100 mm