ThundeRobot Thor ZU27F160L 27" 4K 160hz Dual Mode Gaming Monitor
ThundeRobot Thor ZU27F160L 27" 4K 160hz Dual Mode Gaming Monitor Price in Bangladesh
Key Features
Model: ThundeRobot Thor ZU27F160L 27" 4K 160hz Dual Mode Gaming Monitor Resolution: Not specified Display: Not specified Refresh Rate: Not specified Ports: Not specified Features: None
Specification
Display Features
Display Size27 inches
Display TypeLED
Panel TypeFast IPS
Resolution(UHD 4K 160Hz) (FHD 1080p 320Hz)
Display SurfaceAnti-glare
Aspect Ratio16:9
169
Viewing Angle178° H / 178° V
Brightness450 cd/m2
Contrast Ratio1000:1
10001
Refresh Rate320Hz/160Hz
Response Time1ms
HDRYes (10bit)
CurvatureFlat
Video Features
Flicker FreeYes
Low Blue LightYes
G-Sync SupportYes
Free Sync SupportYes
Connectivity
Display Port1x DisplayPort 1.2
HDMI2x HDMI 2.0
Audio JackYes
Mechanical Design
TiltFront 5°±2° ~ Rear 20°±2°
Height AdjustmentHeight: 140mm Rotation: Horizontal rotation ±45°; Vertical rotation ±90°
Height140mm Rotation
Physical Specification
ColorBlack
Dimension825mm(W)*158m(D)*498mm(H)