ThundeRobot Thor ZPF25F240 24.5" 280Hz FHD Fast IPS Gaming Monitor
ThundeRobot Thor ZPF25F240 24.5" 280Hz FHD Fast IPS Gaming Monitor Price in Bangladesh
Key Features
Model: ThundeRobot Thor ZPF25F240 24.5" 280Hz FHD Fast IPS Gaming Monitor Resolution: Not specified Display: Not specified Refresh Rate: Not specified Ports: Not specified Features: None
Specification
Display Features
Display Size24.5 inches
Display TypeLED
Panel TypeFast IPS
ResolutionFull HD (1920×1080)
Display SurfaceAnti-glare
Aspect Ratio16:9
169
Viewing Angle178° H / 178° V
Brightness400 cd/m2
Contrast Ratio1000:1
10001
Refresh RateNative 240Hz, 280Hz OC
Response Time1ms
CurvatureFlat
Video Features
Low Blue LightYes
G-Sync SupportYes
Free Sync SupportYes
Audio Features
Speaker (Built In)N/A
Connectivity
Display Port1x DisplayPort 1.2 (280Hz OC)
HDMI1x HDMI 2.0 (240Hz)
Audio JackYes
Mechanical Design
TiltFront 5°±2° ~ Rear 20°±2°
Vesa Wall MountVESA 100mm*100mm or Stand
Physical Specification
ColorBlack
Dimension557mm(W) *192mm(D)*400mm(H)