ThundeRobot Thor JQ27F180P 27" 180Hz 2K QHD Fast IPS Gaming Monitor
ThundeRobot Thor JQ27F180P 27" 180Hz 2K QHD Fast IPS Gaming Monitor Price in Bangladesh
Key Features
Model: ThundeRobot Thor JQ27F180P 27" 180Hz 2K QHD Fast IPS Gaming Monitor Resolution: Not specified Display: Not specified Refresh Rate: Not specified Ports: Not specified Features: None
Specification
Display Features
Display Size27 inches
Display TypeLED
Panel TypeFast IPS
ResolutionQHD/2K (2560 x 1440)
Display SurfaceAnti-glare
Aspect Ratio16:9
169
Viewing Angle178° H / 178° V
Brightness400 cd/m²
Contrast Ratio1000:1
10001
Refresh Rate180Hz
Response Time1ms
CurvatureFlat
Video Features
Low Blue LightYes
G-Sync SupportYes
Free Sync SupportYes
Audio Features
Speaker (Built In)N/A
Connectivity
Display Port1x DisplayPort
HDMI2x HDMI
Audio JackYes
Mechanical Design
TiltFront 5°±2° ~ Rear 20°±2°
Vesa Wall MountVESA 100 x 100mm or Stand
Physical Specification
ColorBlack
Dimension615.1mm x 448.9mm x 224.6mm