Samsung ODYSSEY G9 LS49CG930SW 49" 240Hz OLED Curved Gaming Monitor
Samsung ODYSSEY G9 LS49CG930SW 49" 240Hz OLED Curved Gaming Monitor Price in Bangladesh
Product Code: MON840336525
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Samsung ODYSSEY G9 LS49CG930SW 49" 240Hz OLED Curved Gaming Monitor Resolution: Not specified Display: Not specified Refresh Rate: Not specified Ports: Not specified Features: None
Specification
Display Features
Display Size49 Inch
Display TypeLED
Panel TypeOLED
ResolutionDQHD (5,120 x 1,440)
Pixels Per Inch (PPI)110 PPI
Aspect Ratio32:9
329
Viewing Angle178°/178°
BrightnessBrightness (Typical): 250 cd/㎡
Brightness (Typical)250 cd/㎡
Contrast Ratio1,000,000:1
Refresh Rate240Hz
Color SupportMax 1B
Color Gamut99% (CIE1976)
Response Time0.03ms(GTG)
HDRVESA DisplayHDR True Black 400
Curvature1800R
Video Features
Color Temperature Selection10~40 ℃
Flicker FreeYes
Low Blue LightYes
Free Sync SupportYes
Audio Features
Speaker (Built In)Yes
Speaker Details5W x 2ch
Connectivity
Display Port1x Display Port
HDMI1x HDMI
USB Type-C3 x USB
Mechanical Design
Tilt-2°(±2°) ~ 15°(±2°)
Height Adjustment120.0 ± 5.0
Vesa Wall Mount100 x 100 mm
Physical Specification
ColorBlack
WeightSet Weight with Stand: 12.6 kg Set Weight without Stand: 8.8 kg
Set Weight with Stand12.6 kg Set Weight without Stand
Power
TypeExternal Adaptor
Power Consumption220 W