Samsung LS19A330NHW 19" LED Monitor
Samsung LS19A330NHW 19" LED Monitor Price in Bangladesh
Key Features
Model: Samsung LS19A330NHW 19" LED Monitor Resolution: Not specified Display: Not specified Refresh Rate: Not specified Ports: Not specified Features: None
Specification
Display Features
Display Size19 Inch
Display TypeLED
Panel TypeTN
ResolutionHD (1,366 x 768)
Aspect Ratio16:9
169
Viewing Angle90°/65°
BrightnessBrightness (Typical): 250cd/㎡ Brightness (Min): 200 cd/㎡
Brightness (Typical)250cd/㎡ Brightness (Min)
Contrast Ratio600:1(Typical)
6001(Typical)
Refresh RateMax 60Hz
Color SupportMax 16.7M
Color Gamut72%
Response Time5 (GTG)
CurvatureFlat
Video Features
Color Temperature Selection10~40 ℃
Flicker FreeYes
Low Blue LightYes
Audio Features
Speaker (Built In)No
Connectivity
HDMI1x HDMI 1.4
D-Sub1x D-Sub
Mechanical Design
Tilt-5.0° (±2.0°) ~21.0° (±2.0°)
Vesa Wall Mount75 x 75
Physical Specification
ColorBlack
WeightSet Weight with Stand: 2.1 kg Set Weight without Stand: 3.0 kg
Set Weight with Stand2.1 kg Set Weight without Stand
Power
TypeExternal Adaptor
Power Consumption12W
VoltageAC 100~240V