
Philips Evnia 27M2N5500 27" 2K QHD 180Hz Gaming Monitor Price in Bangladesh
Product Code: MON703613590
৳39,900
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Philips Evnia 27M2N5500 27" 2K QHD 180Hz Gaming Monitor Resolution: Not specified Display: Not specified Refresh Rate: Not specified Ports: Not specified Features: None
Specification
| Display Features | |
| Display Size | 27 inch |
| Display Type | W-LED |
| Panel Type | IPS |
| Resolution | 2560 x 1440 |
| Pixels Per Inch (PPI) | 108.79 PPI |
| Pixel pitch(MM) | 0.2331 x 0.2331 mm |
| Display Surface | Anti-Glare |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| 16 | 9 |
| Viewing Angle | 178º (H)/178º (V) |
| Brightness | 350 cd/m² |
| Contrast Ratio | 1200:1 |
| 1200 | 1 |
| Refresh Rate | 180Hz |
| Color Support | 16.7 M |
| Color Gamut | NTSC 107%*, sRGB 122%*, Adobe RGB 90.4% |
| Response Time | 1ms GTG |
| Curvature | Flat |
| Video Features | |
| Flicker Free | Yes |
| Low Blue Light | Yes |
| G-Sync Support | Yes |
| Free Sync Support | Yes |
| HDCP | HDCP 2.2 (HDMI / DP) |
| Connectivity | |
| Display Port | DisplayPort 1.4 x 1 |
| HDMI | HDMI 2.0 x 2 |
| Audio Jack | Yes |
| Mechanical Design | |
| Tilt | -5/20 degree |
| Swivel | -/+ 30 degree |
| Pivot | -/+ 90 degree |
| Height Adjustment | 130 mm |
| Vesa Wall Mount | 100x100mm |
| Security Locker | Kensington lock |
| Physical Specification | |
| Color | Black |
| Dimension | Product with stand(max height): 614 x 519 x 261mm Product without stand (mm): 614 x 368 x 60 mm |
| Product with stand(max height) | 614 x 519 x 261mm Product without stand (mm) |
| Weight | Product with stand (kg): 5.68 kg Product without stand (kg): 3.86 kg |
| Product with stand (kg) | 5.68 kg Product without stand (kg) |
| Power | |
| Type | External |
| Power Consumption | On mode: 29.8 W(typ) Standby mode: 0.5 W (typ.) Off mode: 0.3 W (typ.) |
| On mode | 29.8 W(typ) Standby mode |
| Voltage | 100-240VAC, 50-60Hz |
| Warranty Information | |
| Warranty | 3 Years |








