Philips Evnia 27M1N3200ZA 27" 165Hz Gaming Monitor
Philips Evnia 27M1N3200ZA 27" 165Hz Gaming Monitor Price in Bangladesh
Key Features
Model: Philips Evnia 27M1N3200ZA 27" 165Hz Gaming Monitor Resolution: Not specified Display: Not specified Refresh Rate: Not specified Ports: Not specified Features: None
Specification
Display Features
Display Size27 inch
Display TypeW-LED
Panel TypeIPS
Resolution1920 x 1080
Pixels Per Inch (PPI)81.59PPI
Pixel pitch(MM)0.3114 x 0.3114 mm
Display SurfaceAnti-Glare
Aspect Ratio16:9
169
Viewing Angle178º (H)/178º (V)
Brightness250 cd/m²
Contrast Ratio1100:1
11001
Refresh Rate165Hz
Color Support16.7 M
Color GamutNTSC 107%*, sRGB 122%*, Adobe RGB 90.4%
Response Time1ms MPRT
CurvatureFlat
Video Features
Flicker FreeYes
Low Blue LightYes
G-Sync SupportYes
Free Sync SupportYes
HDCPHDCP 2.2 (HDMI / DP)
Audio Features
Speaker (Built In)Yes
Speaker Details5 W x 2
Connectivity
Display PortDisplayPort 1.2 x 1
HDMIHDMI 2.0 x 2, HDCP: 1.4 (HDMI)
HDMI 2.0 x 2, HDCP1.4 (HDMI)
Audio JackYes
Mechanical Design
Tilt-5/20 degree
Swivel-/+ 45 degree
Pivot-/+ 90 degree
Height Adjustment130 mm
Vesa Wall Mount100x100mm
Security LockerKensington lock
Physical Specification
ColorBlack
DimensionProduct with stand (max height): 612 x 543 x 236 mm Product without stand (mm): 612 x 365 x 55 mm
Product with stand (max height)612 x 543 x 236 mm Product without stand (mm)
WeightProduct with stand (kg): 5.30 kg Product without stand (kg): 3.70 kg
Product with stand (kg)5.30 kg Product without stand (kg)
Power
TypeExternal
Power ConsumptionOn mode: 28.2 W(typ) Standby mode: 0.5 W (typ.) Off mode: 0.3 W (typ.)
On mode28.2 W(typ) Standby mode