Philips Evnia 25M2N3200 25" 180Hz FHD IPS G-SYNC Gaming Monitor
Philips Evnia 25M2N3200 25" 180Hz FHD IPS G-SYNC Gaming Monitor Price in Bangladesh
Key Features
Model: Philips Evnia 25M2N3200 25" 180Hz FHD IPS G-SYNC Gaming Monitor Resolution: Not specified Display: Not specified Refresh Rate: Not specified Ports: Not specified Features: None
Specification
Display Features
Display Size24.5 inch
Display TypeLED
Panel TypeIPS
ResolutionFHD (1920 x 1080)
Pixels Per Inch (PPI)89.91 PPI
Pixel pitch(MM)0.2832 x 0.2802 mm
Display SurfaceAnti-glare 3H display
Aspect Ratio16:9
169
Viewing Angle178º (H)/178º (V)
Brightness250 cd/m²
Contrast Ratio1000:1
10001
Refresh Rate180Hz
Color Support16.7 M
Response Time1 ms (GTG)
HDRHDR 10
CurvatureFlat
Video Features
Flicker FreeYes
Low Blue LightYes
G-Sync SupportYes
Free Sync SupportYes
HDCPHDCP 1.4 (HDMI / DP), HDCP 2.2 (HDMI / DP)
OtherssRGB EasyRead AMD FreeSync technology: Premium
sRGB EasyRead AMD FreeSync technologyPremium
Connectivity
Display PortDisplayPort 1.4 x 1
HDMIHDMI 2.0 x 2
Audio JackAudio (In/Out)
OthersSync Input: Separate Sync
Sync InputSeparate Sync
Mechanical Design
Tilt-5/20 degree
Swivel-/+ 30 degree
Pivot-/+ 90 degree
Vesa Wall Mount100x100mm
Security LockerKensington lock
OthersPlug & Play Compatibility: DDC/CI, Mac OS X, sRGB, Windows 11 / 10 / 8.1 / 8
Plug & Play CompatibilityDDC/CI, Mac OS X, sRGB, Windows 11 / 10 / 8.1 / 8
Physical Specification
ColorBlack
DimensionProduct with stand(max height): 557 x 508 x239 mm Product without stand (mm): 557 x 331 x 64 mm Packaging in mm (WxHxD): 730 x 420 x 188 mm
Product with stand(max height)557 x 508 x239 mm Product without stand (mm)
Product with stand (kg)4.55 kg Product without stand (kg)
Power
TypeExternal
Power ConsumptionOn mode: 19.1 W (typ.) Standby mode: 0.5 W (typ.) Off mode: 0.3 W (typ.)
On mode19.1 W (typ.) Standby mode