
Philips Evnia 25M2N3200 25" 180Hz FHD IPS G-SYNC Gaming Monitor Price in Bangladesh
Product Code: MON696263247
৳25,900
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Philips Evnia 25M2N3200 25" 180Hz FHD IPS G-SYNC Gaming Monitor Resolution: Not specified Display: Not specified Refresh Rate: Not specified Ports: Not specified Features: None
Specification
| Display Features | |
| Display Size | 24.5 inch |
| Display Type | LED |
| Panel Type | IPS |
| Resolution | FHD (1920 x 1080) |
| Pixels Per Inch (PPI) | 89.91 PPI |
| Pixel pitch(MM) | 0.2832 x 0.2802 mm |
| Display Surface | Anti-glare 3H display |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| 16 | 9 |
| Viewing Angle | 178º (H)/178º (V) |
| Brightness | 250 cd/m² |
| Contrast Ratio | 1000:1 |
| 1000 | 1 |
| Refresh Rate | 180Hz |
| Color Support | 16.7 M |
| Response Time | 1 ms (GTG) |
| HDR | HDR 10 |
| Curvature | Flat |
| Video Features | |
| Flicker Free | Yes |
| Low Blue Light | Yes |
| G-Sync Support | Yes |
| Free Sync Support | Yes |
| HDCP | HDCP 1.4 (HDMI / DP), HDCP 2.2 (HDMI / DP) |
| Others | sRGB EasyRead AMD FreeSync technology: Premium |
| sRGB EasyRead AMD FreeSync technology | Premium |
| Connectivity | |
| Display Port | DisplayPort 1.4 x 1 |
| HDMI | HDMI 2.0 x 2 |
| Audio Jack | Audio (In/Out) |
| Others | Sync Input: Separate Sync |
| Sync Input | Separate Sync |
| Mechanical Design | |
| Tilt | -5/20 degree |
| Swivel | -/+ 30 degree |
| Pivot | -/+ 90 degree |
| Vesa Wall Mount | 100x100mm |
| Security Locker | Kensington lock |
| Others | Plug & Play Compatibility: DDC/CI, Mac OS X, sRGB, Windows 11 / 10 / 8.1 / 8 |
| Plug & Play Compatibility | DDC/CI, Mac OS X, sRGB, Windows 11 / 10 / 8.1 / 8 |
| Physical Specification | |
| Color | Black |
| Dimension | Product with stand(max height): 557 x 508 x239 mm Product without stand (mm): 557 x 331 x 64 mm Packaging in mm (WxHxD): 730 x 420 x 188 mm |
| Product with stand(max height) | 557 x 508 x239 mm Product without stand (mm) |
| Weight | Product with stand (kg): 4.55 kg Product without stand (kg): 3.30 kg Product with packaging (kg): 7.54 kg |
| Product with stand (kg) | 4.55 kg Product without stand (kg) |
| Power | |
| Type | External |
| Power Consumption | On mode: 19.1 W (typ.) Standby mode: 0.5 W (typ.) Off mode: 0.3 W (typ.) |
| On mode | 19.1 W (typ.) Standby mode |
| Voltage | 100-240VAC, 50-60Hz |
| Others | Power LED indicator: Operation - White, Standby mode - White (blinking) |
| Power LED indicator | Operation - White, Standby mode - White (blinking) |
| Warranty Information | |
| Warranty | 3 Years Warranty |








