Philips Evnia 24M2N3200A 24" 180Hz 0.5ms FHD IPS Gaming Monitor
Philips Evnia 24M2N3200A 24" 180Hz 0.5ms FHD IPS Gaming Monitor Price in Bangladesh
Key Features
Model: Philips Evnia 24M2N3200A 24" 180Hz 0.5ms FHD IPS Gaming Monitor Resolution: Not specified Display: Not specified Refresh Rate: Not specified Ports: Not specified Features: None
Specification
Display Features
Display Size23.8 inch / 60.5 cm
Display TypeW-LED
Panel TypeIPS
Resolution1920 x 1080
Pixel pitch(MM)0.2745 x 0.2745 mm
Display SurfaceAnti-Glare
Aspect Ratio16:9
169
Viewing Angle178º (H) / 178º (V), @ C/R > 10
Brightness300 cd/m²
Contrast Ratio(typical): 1000:1
(typical)1000
Refresh Rate180Hz
Color Support16.7M
Color GamutNTSC 113%, sRGB 126%, Adobe RGB 110%*
Response Time1 ms (Gray to Gray) MPRT: 0.5 ms
1 ms (Gray to Gray) MPRT0.5 ms
HDRHDR 10
CurvatureFlat
Video Features
Flicker FreeYes
Low Blue LightYes
G-Sync SupportYes
Free Sync SupportYes
HDCPHDCP 1.4 (HDMI / DP), HDCP 2.2 (HDMI / DP)
Audio Features
Speaker (Built In)Yes
Speaker Details2W x 2
Connectivity
Display PortDisplayPort 1.4 x 1
HDMIHDMI 2.0 x 2
Audio Jack1x Audio out
Mechanical Design
Tilt-5/20 degree
Swivel-/+ 30 degree
Pivot-/+ 90 degree
Height Adjustment130 mm
Vesa Wall Mount100x100mm
Security LockerKensington lock
Physical Specification
ColorBlack
DimensionProduct without stand (mm): 540 x 325 x 55 mm Product with stand(max height): 540 x 515 x 261 mm
Product without stand (mm)540 x 325 x 55 mm Product with stand(max height)
WeightProduct with stand (kg): 4.56 kg Product without stand (kg): 2.76 kg
Product with stand (kg)4.56 kg Product without stand (kg)
Power
TypeBuilt-in
Power ConsumptionOn mode: 18.7 W (typ.) Standby mode: < 0.5 W (typ.) Off mode: < 0.3 W (typ.)
On mode18.7 W (typ.) Standby mode