
Philips Evnia 24M2N3200A 24" 180Hz 0.5ms FHD IPS Gaming Monitor Price in Bangladesh
Product Code: MON590567968
৳26,700
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Philips Evnia 24M2N3200A 24" 180Hz 0.5ms FHD IPS Gaming Monitor Resolution: Not specified Display: Not specified Refresh Rate: Not specified Ports: Not specified Features: None
Specification
| Display Features | |
| Display Size | 23.8 inch / 60.5 cm |
| Display Type | W-LED |
| Panel Type | IPS |
| Resolution | 1920 x 1080 |
| Pixel pitch(MM) | 0.2745 x 0.2745 mm |
| Display Surface | Anti-Glare |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| 16 | 9 |
| Viewing Angle | 178º (H) / 178º (V), @ C/R > 10 |
| Brightness | 300 cd/m² |
| Contrast Ratio | (typical): 1000:1 |
| (typical) | 1000 |
| Refresh Rate | 180Hz |
| Color Support | 16.7M |
| Color Gamut | NTSC 113%, sRGB 126%, Adobe RGB 110%* |
| Response Time | 1 ms (Gray to Gray) MPRT: 0.5 ms |
| 1 ms (Gray to Gray) MPRT | 0.5 ms |
| HDR | HDR 10 |
| Curvature | Flat |
| Video Features | |
| Flicker Free | Yes |
| Low Blue Light | Yes |
| G-Sync Support | Yes |
| Free Sync Support | Yes |
| HDCP | HDCP 1.4 (HDMI / DP), HDCP 2.2 (HDMI / DP) |
| Audio Features | |
| Speaker (Built In) | Yes |
| Speaker Details | 2W x 2 |
| Connectivity | |
| Display Port | DisplayPort 1.4 x 1 |
| HDMI | HDMI 2.0 x 2 |
| Audio Jack | 1x Audio out |
| Mechanical Design | |
| Tilt | -5/20 degree |
| Swivel | -/+ 30 degree |
| Pivot | -/+ 90 degree |
| Height Adjustment | 130 mm |
| Vesa Wall Mount | 100x100mm |
| Security Locker | Kensington lock |
| Physical Specification | |
| Color | Black |
| Dimension | Product without stand (mm): 540 x 325 x 55 mm Product with stand(max height): 540 x 515 x 261 mm |
| Product without stand (mm) | 540 x 325 x 55 mm Product with stand(max height) |
| Weight | Product with stand (kg): 4.56 kg Product without stand (kg): 2.76 kg |
| Product with stand (kg) | 4.56 kg Product without stand (kg) |
| Power | |
| Type | Built-in |
| Power Consumption | On mode: 18.7 W (typ.) Standby mode: < 0.5 W (typ.) Off mode: < 0.3 W (typ.) |
| On mode | 18.7 W (typ.) Standby mode |
| Voltage | 100-240VAC, 50-60Hz |
| Others | Power LED indicator: Operation - White, Standby mode - White (blinking) |
| Power LED indicator | Operation - White, Standby mode - White (blinking) |
| Warranty Information | |
| Warranty | 3 Years |








