
Philips 34B2U6603CH 34" 120Hz 2K QHD UltraWide Curved Monitor Price in Bangladesh
Product Code: MON336688351
৳98,400
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Philips 34B2U6603CH 34" 120Hz 2K QHD UltraWide Curved Monitor Resolution: Not specified Display: Not specified Refresh Rate: Not specified Ports: Not specified Features: None
Specification
| Display Features | |
| Display Size | 34 cinch |
| Display Type | LED |
| Panel Type | VA |
| Resolution | 2K QHD (3440 x 1440) |
| Pixels Per Inch (PPI) | 110 PPI |
| Pixel pitch(MM) | 0.23175 x 0.23175 mm |
| Display Surface | Anti-Glare, 3H |
| Aspect Ratio | 21:9 |
| 21 | 9 |
| Viewing Angle | 178º (H)/178º (V) @ C/R > 10 |
| Brightness | 450 nits (SDR), 550 nits (DHR) cd/m² |
| Contrast Ratio | Typical: 4000:1 SmartContrast: 50,000,000:1 |
| Typical | 4000 |
| Refresh Rate | 120Hz |
| Color Support | 16.7 M (8 bit) |
| Color Gamut | NTSC area: 101%,sRGB area: 120% |
| NTSC area | 101%,sRGB area |
| Response Time | 4ms (GTG) |
| Curvature | Curved |
| Others Features | Picture enhancement: SmartImage game Scanning Frequency: 30 - 190 kHz (H) / 48 - 120 Hz (V) Delta E: < 2 (for sRGB) SmartUniformity: 93%-105% HDR: Supported VESA HDR 400 EyeSafe sRGB LowBlue Mode lueSoftB EasyRead Adaptive sync |
| Picture enhancement | SmartImage game Scanning Frequency |
| Video Features | |
| Flicker Free | Yes |
| Low Blue Light | Yes |
| HDCP | HDCP: HDCP 1.4 (HDMI / DisplayPort /Thunderbolt); HDCP 2.2 (HDMI / DisplayPort /Thunderbolt) |
| HDCP | HDCP 1.4 (HDMI / DisplayPort /Thunderbolt); HDCP 2.2 (HDMI / DisplayPort /Thunderbolt) |
| Camera (Built In) | Built-in webcam: Pop-up 5.0-megapixel camera |
| Built-in webcam | Pop-up 5.0-megapixel camera |
| Audio Features | |
| Speaker (Built In) | Yes |
| Speaker Details | 5 W x 2 |
| Microphone (Built In) | Yes |
| Connectivity | |
| Display Port | DP 1.4 x 1 |
| HDMI | HDMI 2.0 x 2 |
| USB Port(s) | 4 x USB 3.2 (Type-A; Gen 2; 10 Gbps; downstream) |
| USB Type-C | 1 x Thunderbolt 4.0 (Type-C; Gen 2; 10 Gbps; upstream; 100W; DP Alt Mode) 1 x Thunderbolt 4.0 (Type C; Gen 2; 10 Gbps; downstream; 45W) |
| Audio Jack | 1 x 3.5 mm Audio Out (audio out/mic in combo) |
| Others | 1 x Ethernet RJ45 (2.5 Gbps; Wake-on-LAN) High-bandwidth Digital Content Protection (HDCP) 2.2 |
| Mechanical Design | |
| Tilt | -5/30 degree |
| Swivel | -/+180 degree |
| Height Adjustment | 180 mm |
| Vesa Wall Mount | 100x100mm |
| Security Locker | Kensington lock |
| Physical Specification | |
| Color | Black |
| Dimension | Packaging in mm (WxHxD): 980 x 525 x 188 mm Product without stand (mm): 807 x 369 x 112 mm Product with stand(max height): 807 x 575 x 281 mm |
| Packaging in mm (WxHxD) | 980 x 525 x 188 mm Product without stand (mm) |
| Weight | Product with packaging (kg): 11.15 kg Product with stand (kg): 10.61 kg Product without stand (kg): 7.85 kg |
| Product with packaging (kg) | 11.15 kg Product with stand (kg) |
| Power | |
| Type | External |
| Power Consumption | On mode: 31.59 W (typ.) (EnergyStar test method) Standby mode: 0.4 W (typ.) ECO mode: 26.6 W (typ.) |
| On mode | 31.59 W (typ.) (EnergyStar test method) Standby mode |
| Voltage | 100-240VAC, 50-60Hz |
| Others | Power LED indicator: Operation - White, Standby mode - White (blinking) Energy Label Class: F |
| Power LED indicator | Operation - White, Standby mode - White (blinking) Energy Label Class |
| Warranty Information | |
| Warranty | 3 Years Warranty |








