
Philips 27E2N1500 27" 120Hz 2K QHD IPS LED Monitor Price in Bangladesh
Product Code: MON243227539
৳27,200
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Philips 27E2N1500 27" 120Hz 2K QHD IPS LED Monitor Resolution: Not specified Display: Not specified Refresh Rate: Not specified Ports: Not specified Features: None
Specification
| Display Features | |
| Display Size | 27 inch |
| Display Type | LED |
| Panel Type | IPS |
| Resolution | 2K QHD (2560 x 1440) |
| Pixels Per Inch (PPI) | 108.79 PPI |
| Pixel pitch(MM) | 0.2331 x 0.2331 mm |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| 16 | 9 |
| Viewing Angle | 178º (H)/178º (V) |
| Brightness | 250 cd/m² |
| Contrast Ratio | 1000:1 |
| 1000 | 1 |
| Refresh Rate | 120Hz |
| Color Support | 16.7 M |
| Response Time | 4ms (GTG) |
| Curvature | Flat |
| Video Features | |
| Flicker Free | Yes |
| Low Blue Light | Yes |
| HDCP | 1.4 (HDMI) |
| Others | sRGB EasyRead Adaptive Sync Picture enhancement: SmartImage game |
| sRGB EasyRead Adaptive Sync Picture enhancement | SmartImage game |
| Connectivity | |
| Display Port | DP 1.2 x 1 |
| HDMI | HDMI 2.0 x 1 |
| Others | Sync Input: Separate Sync, Sync of Green |
| Sync Input | Separate Sync, Sync of Green |
| Mechanical Design | |
| Tilt | -5/20 degree |
| Vesa Wall Mount | 100x100mm |
| Security Locker | Kensington lock |
| Physical Specification | |
| Color | Black |
| Dimension | Product with stand in inch: 614 x 457 x 200 mm inch Product without stand (mm): 614 x 363 x 35 mm Packaging in mm (WxHxD): 690 x 420 x 126 mm |
| Product with stand in inch | 614 x 457 x 200 mm inch Product without stand (mm) |
| Weight | Product with stand (kg): 3.18 kg Product without stand (kg): 2.81 kg Product with packaging (kg): 5.53 kg |
| Product with stand (kg) | 3.18 kg Product without stand (kg) |
| Power | |
| Type | External |
| Power Consumption | On mode: 25.6 W (typ.) Standby mode: 0.5 W (typ.) Off mode: 0.3 W (typ.) |
| On mode | 25.6 W (typ.) Standby mode |
| Voltage | 100-240VAC, 50-60Hz |
| Others | Power LED indicator: Operation - White, Standby mode - White (blinking) |
| Power LED indicator | Operation - White, Standby mode - White (blinking) |
| Warranty Information | |
| Warranty | 3 Years Warranty |








