
Philips 27E1N1800A 27" 4K UHD IPS LED Monitor Price in Bangladesh
Product Code: MON223787282
৳39,400
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Philips 27E1N1800A 27" 4K UHD IPS LED Monitor Resolution: Not specified Display: Not specified Refresh Rate: Not specified Ports: Not specified Features: None
Specification
| Display Features | |
| Display Size | 27 inch |
| Display Type | W-LED |
| Panel Type | IPS |
| Resolution | 3840 x 2160 |
| Pixels Per Inch (PPI) | 163PPI |
| Pixel pitch(MM) | 0.155 x 0.155mm |
| Display Surface | Anti-Glare |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| 16 | 9 |
| Viewing Angle | 178º (H)/178º (V) |
| Brightness | 350 cd/m² |
| Contrast Ratio | 1000:1 |
| 1000 | 1 |
| Refresh Rate | 60Hz |
| Color Support | 1.07 billion |
| Response Time | 4ms GTG |
| HDR | HDR 10 |
| Curvature | Flat |
| Video Features | |
| Flicker Free | Yes |
| Low Blue Light | Yes |
| Audio Features | |
| Speaker (Built In) | Yes |
| Speaker Details | 3 W x 2 |
| Connectivity | |
| Display Port | DisplayPort x 1 |
| HDMI | HDMI x 2 |
| Audio Jack | Yes |
| Others | HDCP: HDCP 2.2 (HDMI / DP) |
| HDCP | HDCP 2.2 (HDMI / DP) |
| Mechanical Design | |
| Tilt | -5/20 degree |
| Vesa Wall Mount | 100x100mm |
| Security Locker | Kensington lock |
| Physical Specification | |
| Color | Black |
| Dimension | Product with stand (mm): 613 x 461 x 192 mm Product without stand (mm): 613 x 368 x 45 mm |
| Product with stand (mm) | 613 x 461 x 192 mm Product without stand (mm) |
| Weight | Product with stand (kg): 4.78 kg Product without stand (kg): 4.18 kg |
| Product with stand (kg) | 4.78 kg Product without stand (kg) |
| Power | |
| Type | External |
| Power Consumption | On mode: 20.3 W(typ) Standby mode: 0.5 W (typ.) Off mode: 0.3 W (typ.) |
| On mode | 20.3 W(typ) Standby mode |
| Voltage | 100-240VAC, 50-60Hz |
| Warranty Information | |
| Warranty | 3 Years |








