
PHILIPS 241V8 24" IPS 100Hz FHD Monitor Price in Bangladesh
Product Code: MON242285344
৳15,700
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: PHILIPS 241V8 24" IPS 100Hz FHD Monitor Resolution: Not specified Display: Not specified Refresh Rate: Not specified Ports: Not specified Features: None
Specification
| Display Features | |
| Display Size | 23.8 Inch |
| Display Type | LED |
| Panel Type | IPS |
| Resolution | FHD (1920 x 1080) |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| 16 | 9 |
| Viewing Angle | 527 (H) x 296.5 (V) |
| Brightness | 250 cd/m² |
| Contrast Ratio | 1000:1 |
| 1000 | 1 |
| Refresh Rate | 100Hz |
| Color Support | 16.7 M |
| Response Time | 4 ms (GtG) |
| Video Features | |
| Color Temperature Selection | 0-40 Degrees |
| Flicker Free | Yes |
| Low Blue Light | Yes |
| Free Sync Support | Yes |
| HDCP | Yes |
| Audio Features | |
| Speaker (Built In) | No |
| Connectivity | |
| VGA | Yes |
| HDMI | Yes |
| Audio Jack | HDMI audio out |
| Mechanical Design | |
| Tilt | 5- 20 Degree |
| Vesa Wall Mount | 100x100 mm |
| Physical Specification | |
| Color | Black |
| Dimension | 540 x 416 x 220 mm (with stand) 540 x 322 x 51 mm (without stand) |
| Weight | Product with stand:3.06 kg Product without stand:2.66 kg |
| Product with stand | 3.06 kg Product without stand |
| Power | |
| Type | Built-in |
| Power Consumption | On mode: 19.9 W (typ.) Standby mode:0.5 W (typ.) Off mode:0.3 W (typ.) |
| On mode | 19.9 W (typ.) Standby mode |
| Voltage | 100-240VAC, 50-60Hz |
| Warranty Information | |
| Warranty | 03-Year Warranty |








