
Philips 22E1N1200A 21.5" 100Hz FHD IPS LED Monitor Price in Bangladesh
Product Code: MON470152538
৳12,100
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Philips 22E1N1200A 21.5" 100Hz FHD IPS LED Monitor Resolution: Not specified Display: Not specified Refresh Rate: Not specified Ports: Not specified Features: None
Specification
| Display Features | |
| Display Size | 21.5 inch |
| Display Type | LED |
| Panel Type | IPS |
| Resolution | FHD (1920 x 1080) |
| Pixels Per Inch (PPI) | 92.56 PPI |
| Pixel pitch(MM) | 0.2745 x 0.2745 mm |
| Display Surface | Anti-glare 3H display |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| 16 | 9 |
| Viewing Angle | 178º (H)/178º (V) |
| Brightness | 250 cd/m² |
| Contrast Ratio | 1000:1 |
| 1000 | 1 |
| Refresh Rate | 100Hz |
| Color Support | 16.7 M |
| Color Gamut | Yes |
| Response Time | 1 ms (GTG) |
| Curvature | Flat |
| Video Features | |
| Flicker Free | Yes |
| Low Blue Light | Yes |
| G-Sync Support | Adaptive Sync |
| Free Sync Support | Yes |
| HDCP | 1.4 (HDMI) |
| Others | sRGB Picture enhancement: SmartImage game Plug & Play Compatibility: DDC/CI, Mac OS X,sRGB, Windows 11 / 10 |
| sRGB Picture enhancement | SmartImage game Plug & Play Compatibility |
| Audio Features | |
| Speaker (Built In) | Yes |
| Speaker Details | 2Wx2 |
| Connectivity | |
| VGA | 1x VGA |
| Display Port | 1x Display Port |
| HDMI | 1x HDMI1.4 |
| Audio Jack | 1x Audio Jack |
| Mechanical Design | |
| Tilt | -5/20 degree |
| Vesa Wall Mount | 100x100mm |
| Security Locker | Kensington lock |
| Physical Specification | |
| Color | Black |
| Dimension | Product with stand(max height): 493x376x220 mm Product without stand (mm): 493x294x45 mm Packaging in mm (WxHxD): 565x368x131 mm |
| Product with stand(max height) | 493x376x220 mm Product without stand (mm) |
| Weight | Product with stand (kg): 2.61 kg Product without stand (kg): 2.23 kg Product with packaging (kg): 4.39 kg |
| Product with stand (kg) | 2.61 kg Product without stand (kg) |
| Power | |
| Type | External |
| Power Consumption | On mode: 13.3 W (typ.) Standby mode: 0.5 W (typ.) Off mode: 0.3 W (typ.) |
| On mode | 13.3 W (typ.) Standby mode |
| Voltage | 100-240VAC, 50-60Hz |
| Warranty Information | |
| Warranty | 3 Years Warranty |








