
Philips 222B9TA 21.5-inch Full HD Smart Touch Monitor Price in Bangladesh
Product Code: MON875984715
৳37,600
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Philips 222B9TA 21.5-inch Full HD Smart Touch Monitor Resolution: Not specified Display: Not specified Refresh Rate: Not specified Ports: Not specified Features: None
Specification
| Display Features | |
| Display Size | 21.5 inch |
| Display Type | LED |
| Panel Type | VA |
| Resolution | FHD (1920 x 1080) |
| Pixels Per Inch (PPI) | 102 PPI |
| Pixel pitch(MM) | 0.24825x0.248285mm |
| Display Surface | Anti-glare 3H display |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| 16 | 9 |
| Viewing Angle | 178º (H)/178º (V) |
| Brightness | 250 cd/m² |
| Contrast Ratio | Contrast ratio (typical): 3000:1 SmartContrast: 50,000,000:1 |
| Contrast ratio (typical) | 3000 |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Color Support | 16.7 M |
| Color Gamut | NTSC 72% |
| Response Time | 2 ms (GTG) |
| Curvature | Flat |
| Video Features | |
| Flicker Free | Yes |
| Low Blue Light | Yes |
| HDCP | 1.4 (HDMI) |
| Others | Operating system: Windows 11/10/8.1/8.0/7; Android 7.1/7.0/6.0/5.0/4 Sealability: Touchscreen seal.4ed to bezel; Touchscreen sealed to LCD Touch active area: 476.64 mm (H) x 268.11 mm (V) Touch glass hardness: 7 H Touch interface: USB Touch method: Stylus, Finger, Glove Touchpoints: 10 point Touch technology: Projected capacit Palm rejection area: >= 30 x 30 mm SmoothTouch display for natural, fluid touch response Ingress protection: IP65 - front only sRGB Picture enhancement: SmartImage game LowBlue Mode EasyRead |
| Operating system | Windows 11/10/8.1/8.0/7; Android 7.1/7.0/6.0/5.0/4 Sealability |
| Audio Features | |
| Speaker (Built In) | Yes |
| Speaker Details | 2Wx2 |
| Connectivity | |
| VGA | 1x VGA |
| Display Port | 1x Display Port |
| HDMI | 1x HDMI1.4 |
| Audio Jack | 1x Audio Jack |
| Mechanical Design | |
| Tilt | -5 ~ 90 degree |
| Height Adjustment | 184 (Horizontal), 76 (Vertical) mm |
| Vesa Wall Mount | 100x100mm |
| Security Locker | Kensington lock |
| Physical Specification | |
| Color | Black |
| Dimension | Product with stand (mm): 515 x 394 x 226 mm Packaging in mm (WxHxD): 575 x 420 x 161 mm Product without stand (mm): 515 x 318 x 50 mm Product with stand(max height): 515 x 394 x 226 mm |
| Product with stand (mm) | 515 x 394 x 226 mm Packaging in mm (WxHxD) |
| Weight | Product with packaging (kg): 9.30 kg Product with stand (kg): 7.24 kg Product without stand (kg): 3.95 kg |
| Product with packaging (kg) | 9.30 kg Product with stand (kg) |
| Power | |
| Power Consumption | ECO mode: 13.2 W (typ.) Power supply: External, 100-240VAC, 50-60Hz Off mode: 0.3 W (typ.) On mode: 15.4 W (typ.) (EnergyStar test method) Standby mode: 0.3 W (typ.) |
| ECO mode | 13.2 W (typ.) Power supply |
| Voltage | 100-240VAC, 50-60Hz |
| Others | Power LED indicator: Operation - White, Standby mode- White (blinking) |
| Power LED indicator | Operation - White, Standby mode- White (blinking) |
| Warranty Information | |
| Warranty | 3 Years Warranty |








