
PC Power Z777 Mesh Mid Tower ATX Gaming Casing Price in Bangladesh
Product Code: CAS650700746
৳3,100
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: PC Power Z777 Mesh Mid Tower ATX Gaming Casing Motherboard Support: Not specified Case Type: Not specified Pre-Installed Fans: Not specified Material: Not specified Features: None
Specification
| Case Type | |
| Type | Mid Tower |
| Tempered Glass Panel | Side Panel |
| Motherboard Support | ATX, Micro-ATX, ITX |
| External Features | |
| Color(s) | White |
| Dimensions | 360 x 210 x 435mm |
| Expansion Slots | 7 |
| Pre- Installed Fans | 1x12cm master fan 3x12cm slaver fans |
| Drive Bays | 3.5″HDD × 2, 2.5” SSD x2 |
| I/O Port | USB 3.0 and USB 1.0 and HD audio |
| Clearance Space | |
| Maximum CPU Cooler Height | 170mm |
| Maximum Graphics Card Length | 330mm |
| Warranty | |
| Warranty | No Warrantry |








