
PC Power Trinity Mesh White Gaming Casing Price in Bangladesh
Product Code: CAS600889931
৳3,800
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: PC Power Trinity Mesh White Gaming Casing Motherboard Support: Not specified Case Type: Not specified Pre-Installed Fans: Not specified Material: Not specified Features: None
Specification
| Case Type | |
| Type | Mid Tower |
| Tempered Glass Panel | Side Panel |
| Motherboard Support | ATX, Micro-ATX, and ITX |
| External Features | |
| Color(s) | Black |
| Material | 0.5mm SPCC |
| Dimensions | 360 x 210 x 435mm |
| Pre- Installed Fans | 1x12cm master fan 3x12cm slave fans |
| I/O Port | USB3.0*1, USB1.0x1, and HD AUDIO |
| Clearance Space | |
| Maximum CPU Cooler Height | 170mm |
| Maximum Graphics Card Length | 330mm |
| Warranty | |
| Warranty | No Warrantry |








