
PC Power PCM22FRX 21.5" IPS FHD 100Hz Monitor Price in Bangladesh
Product Code: MON210252440
৳13,400
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: PC Power PCM22FRX 21.5" IPS FHD 100Hz Monitor Resolution: Not specified Display: Not specified Refresh Rate: Not specified Ports: Not specified Features: None
Specification
| Display Features | |
| Display Size | 21.5" |
| Display Type | LED Backlit Display |
| Panel Type | IPS |
| Resolution | FHD (1920×1080) |
| Pixel pitch(MM) | 0.2493×0.241 mm (H×V) [102PPI] |
| Display Surface | Antiglare |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| 16 | 9 |
| Viewing Angle | 178°(H)/178°(V) |
| Brightness | 300nit |
| Contrast Ratio | 1000:1 |
| 1000 | 1 |
| Refresh Rate | 100Hz |
| Color Support | 16.7M |
| Response Time | 5ms GTG |
| Curvature | Flat |
| Video Features | |
| Flicker Free | Yes |
| Audio Features | |
| Speaker (Built In) | Yes |
| Speaker Details | 2W x 2 |
| Connectivity | |
| HDMI | 1 x HDMI |
| USB Type-C | 1x USB Type-C |
| Audio Jack | 1x Audio Out |
| Mechanical Design | |
| Tilt | -5∘~ 15∘ |
| Swivel | Yes |
| Pivot | Yes |
| Height Adjustment | Yes |
| Vesa Wall Mount | 75 x 75mm |
| Power | |
| Type | DC 12V |
| Power Consumption | <24W |
| Warranty Information | |
| Warranty | 3 years warranty |








