
PC Power PCGM-King22 21.45" IPS FHD 100Hz Monitor Price in Bangladesh
Product Code: MON468522808
৳9,700
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: PC Power PCGM-King22 21.45" IPS FHD 100Hz Monitor Resolution: Not specified Display: Not specified Refresh Rate: Not specified Ports: Not specified Features: None
Specification
| Display Features | |
| Display Size | 21.5" |
| Display Type | ELED Backlight |
| Panel Type | IPS |
| Resolution | FHD (1920×1080) |
| Display Surface | Antiglare |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| 16 | 9 |
| Viewing Angle | 178°(H)/178°(V) |
| Brightness | 250nit |
| Contrast Ratio | 1000:1 |
| 1000 | 1 |
| Refresh Rate | 100Hz (max) |
| Color Support | 16.7M |
| Response Time | 5ms GTG |
| Curvature | Flat |
| Video Features | |
| Flicker Free | Yes |
| Low Blue Light | Yes |
| Connectivity | |
| VGA | VGA×1 |
| HDMI | HDMI×1 |
| Mechanical Design | |
| Tilt | -5 to 15~ degree |
| Vesa Wall Mount | Yes |
| Physical Specification | |
| Color | Black |
| Dimension | With Stand: 493.23*170.24*374.16mm Without Stand: 493.23*41.6*285.06mm |
| With Stand | 493.23*170.24*374.16mm Without Stand |
| Weight | Net Weight with Stand: 2.18Kg Net Weight without Stand: 1.88Kg |
| Net Weight with Stand | 2.18Kg Net Weight without Stand |
| Power | |
| Type | DC 12V |
| Power Consumption | <23W |
| Warranty Information | |
| Warranty | 3 years warranty |








