
PC Power PCG27Q180DW 27" 2K QHD 180Hz Gaming Monitor Price in Bangladesh
Product Code: MON129835069
৳31,900
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: PC Power PCG27Q180DW 27" 2K QHD 180Hz Gaming Monitor Resolution: Not specified Display: Not specified Refresh Rate: Not specified Ports: Not specified Features: None
Specification
| Display Features | |
| Display Size | 27 Inches |
| Display Type | QHD |
| Panel Type | IPS |
| Resolution | 2K (2560 x 1440) |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| 16 | 9 |
| Viewing Angle | 178°/178° |
| Brightness | 300cd/m2 |
| Contrast Ratio | 1000:1 |
| 1000 | 1 |
| Refresh Rate | 180Hz |
| Color Support | 16.7 Million |
| Color Gamut | sRGB 120% |
| Response Time | 1ms |
| HDR | Yes |
| Curvature | Flat |
| Video Features | |
| G-Sync Support | Yes |
| Others | Adaptive-Sync Technology: Yes Nvidia GeForce Adaptive-Sync: Yes |
| Adaptive-Sync Technology | Yes Nvidia GeForce Adaptive-Sync |
| Audio Features | |
| Speaker (Built In) | Yes |
| Speaker Details | 2W x 2 |
| Connectivity | |
| Display Port | 2x Display Port |
| HDMI | 2x HDMI Port |
| Audio Jack | Yes |
| Mechanical Design | |
| Tilt | -5 to 15 |
| Pivot | Yes |
| Height Adjustment | 150mm |
| Vesa Wall Mount | 100 x 100mm |
| Physical Specification | |
| Color | White |
| Dimension | 615.7 x 239.2 x 527.3mm |
| Weight | 5.7 Kg |
| Power | |
| Power Consumption | 46W |
| Voltage | 12V/4A |
| Warranty Information | |
| Warranty | 3 Year |








