
PC Power PC404 Mid Tower ATX Casing With Power Supply Price in Bangladesh
Product Code: CAS606509651
৳2,400
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: PC Power PC404 Mid Tower ATX Casing With Power Supply Motherboard Support: Not specified Case Type: Not specified Pre-Installed Fans: Not specified Material: Not specified Features: None
Specification
| Case Type | |
| Type | Mid Tower |
| Front Panel | 2x USB 2.0 |
| Motherboard Support | ATX , Micro-ATX, Mini-ITX |
| External Features | |
| Color(s) | Black |
| Material | Plastic & Metal |
| Dimensions | 376 x 175 x 408.5mm |
| Pre- Installed Fans | 1x 80mm |
| Drive Bays | 2x 3.5" HDD 2x 2.5" SSD |
| I/O Port | 2x USB 2.0, 2x HD Audio |
| Additional Feature | |
| Cooling System | Air |
| PSU | Standard |
| Clearance Space | |
| Maximum CPU Cooler Height | 140mm |
| Maximum Graphics Card Length | 310mm |
| Warranty | |
| Warranty | No Warrantry |








