
PC Power ICE TOWER WH Desktop Casing Price in Bangladesh
Product Code: CAS601306620
৳6,400
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: PC Power ICE TOWER WH Desktop Casing Motherboard Support: Not specified Case Type: Not specified Pre-Installed Fans: Not specified Material: Not specified Features: None
Specification
| Case Type | |
| Type | Mid Tower |
| Tempered Glass Panel | Front Panel, Left panel |
| Motherboard Support | ATX/Micro ATX/Mini ATX/EATX |
| External Features | |
| Color(s) | White |
| Dimensions | 420 x 215 x 470mm |
| Pre- Installed Fans | Front: ARGB fan Rear: 1 x 12cm fan Bottom: 3 x 12cm fans |
| Front | ARGB fan Rear |
| Drive Bays | 3.5 HDD*2, 2.5 SSD*2 |
| I/O Port | 2 x USB 1.0, 1 x USB 3.0, HD Audio |
| Additional Feature | |
| PSU | Not Include |
| Clearance Space | |
| Maximum CPU Cooler Height | 175mm |
| Maximum Graphics Card Length | 400mm |
| Warranty | |
| Warranty | No Warrantry |








