
NZXT H5 Flow RGB 2023 Compact Mid-tower Airflow Casing White Price in Bangladesh
Product Code: CAS125892973
৳11,900
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: NZXT H5 Flow RGB 2023 Compact Mid-tower Airflow Casing White Motherboard Support: Not specified Case Type: Not specified Pre-Installed Fans: Not specified Material: Not specified Features: None
Specification
| Case Type | |
| Type | Mid-Tower |
| Front Panel | Mesh |
| Tempered Glass Panel | Yes |
| Motherboard Support | Mini-ITX, Micro-ATX, ATX |
| External Features | |
| Color(s) | White |
| Weight | 7.36 kg |
| Dimensions | Height (With Feet): 464mm Height (Without Feet): 448mm Width: 227mm Depth: 446mm |
| Height (With Feet) | 464mm Height (Without Feet) |
| Front Ports | 1 x USB 3.2 Gen 1 Type-A: 1 x USB 3.2 Gen 2 Type-C 1 x Headset Audio Jack |
| 1 x USB 3.2 Gen 1 Type-A | 1 x USB 3.2 Gen 2 Type-C 1 x Headset Audio Jack |
| Expansion Slots | Standard: 7 |
| Standard | 7 |
| Radiator Support | Front: Up to 280mm Top: Up to 240mm Rear: Up to 120mm |
| Front | Up to 280mm Top |
| Fan Support | Front: 2 x 120mm / 2 x 140mm Top: 2 x 120mm Rear: 1 x F Series Quiet 120mm (Case Version) included Bottom: 1 x F Series Quiet 120mm (Case Version) included |
| Front | 2 x 120mm / 2 x 140mm Top |
| Pre- Installed Fans | Front: 1 x 120 mm Rear: 1 x 120 mm |
| Front | 1 x 120 mm Rear |
| Drive Bays | 2.5": 1+1 3.5": 1 |
| 2.5" | 1+1 3.5" |
| Additional Feature | |
| PSU | Not Included |
| Clearance Space | |
| Maximum CPU Cooler Height | Up to 165mm |
| Maximum Graphics Card Length | Up to 365mm |
| Maximum PSU Length | Up to 185mm |
| Warranty | |
| Warranty | No Warranty |








