
MSI PRO MP275QPG 27" 100Hz WQHD Business Monitor Price in Bangladesh
Product Code: MON454090831
৳33,900
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: MSI PRO MP275QPG 27" 100Hz WQHD Business Monitor Resolution: Not specified Display: Not specified Refresh Rate: Not specified Ports: Not specified Features: None
Specification
| Display Features | |
| Display Size | 27" |
| Display Type | LED |
| Panel Type | IPS |
| Resolution | WQHD (2560 x 1440) |
| Pixel pitch(MM) | 0.2331(H) x 0.2331(V) |
| Display Surface | Anti-glare |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| 16 | 9 |
| Viewing Angle | 178°(H) / 178°(V) |
| Brightness | 300 cd/m2 |
| Contrast Ratio | 1300:1 |
| 1300 | 1 |
| Refresh Rate | 100Hz |
| Color Support | 1.07B |
| Response Time | 1ms (MPRT) / 4ms (GtG) |
| Curvature | Flat |
| Others Features | ADOBE RGB / DCI-P3 / SRGB: 100% (CIE 1976) |
| ADOBE RGB / DCI-P3 / SRGB | 100% (CIE 1976) |
| Video Features | |
| G-Sync Support | Adaptive Sync |
| Audio Features | |
| Speaker (Built In) | Yes |
| Speaker Details | 2x 2W |
| Connectivity | |
| Display Port | 1x DisplayPort 1.2a |
| HDMI | 2x HDMI™ 2.0b (WQHD@100Hz) |
| Audio Jack | 1x Headphone-out |
| Mechanical Design | |
| Tilt | -5° ~ 20° |
| Swivel | -45° ~ 45° |
| Pivot | -90° ~ 90° |
| Height Adjustment | 0 ~ 130 mm |
| Vesa Wall Mount | 100 x 100 mm |
| Others | KENSINGTON LOCK: Yes |
| KENSINGTON LOCK | Yes |
| Physical Specification | |
| Dimension | 614.0 x 226.9 x 562.6 mm (24.2 x 8.9 x 22.1 inch) |
| Weight | 6.26 kg (13.8 lbs) / 9.32 kg (20.54 lbs) |
| Power | |
| Voltage | 100~240V, 50/60Hz |
| Warranty Information | |
| Warranty | 3 Years Warranty |








