
MSI PRO MP275PG 27" 100Hz 1ms FHD IPS Business Monitor Price in Bangladesh
Product Code: MON273343243
৳25,400
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: MSI PRO MP275PG 27" 100Hz 1ms FHD IPS Business Monitor Resolution: Not specified Display: Not specified Refresh Rate: Not specified Ports: Not specified Features: None
Specification
| Display Features | |
| Display Size | 27" |
| Display Type | LED |
| Panel Type | IPS |
| Resolution | 1920 x 1080 (FHD) |
| Pixel pitch(MM) | 0.3114 (H) x 0.3114 (V) |
| Display Surface | Anti-glare |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| 16 | 9 |
| Viewing Angle | 178°(H) / 178°(V) |
| Brightness | 300 cd/m² |
| Contrast Ratio | 1000:1 |
| 1000 | 1 |
| Refresh Rate | 100Hz |
| Color Support | 16.7M |
| Color Gamut | 99% sRGB (CIE1976) |
| Response Time | 1ms (MPRT) / 4ms (GTG) |
| Curvature | Flat |
| Video Features | |
| Flicker Free | Yes |
| Low Blue Light | Yes |
| G-Sync Support | Yes |
| Free Sync Support | Yes |
| Audio Features | |
| Speaker (Built In) | Yes |
| Speaker Details | 2x 2W |
| Connectivity | |
| Display Port | 1x DisplayPort 1.2a |
| HDMI | 1x HDMI 1.4b (FHD@100Hz) |
| Audio Jack | 1x Headphone-out 1x Line-in |
| D-Sub | 1x D-Sub (VGA) |
| Mechanical Design | |
| Tilt | -5° ~ 20° |
| Swivel | -45° ~ 45° |
| Pivot | -90° ~ 90° |
| Height Adjustment | 0 ~ 130 mm |
| Vesa Wall Mount | 100 x 100 mm |
| Security Locker | Kensington Lock |
| Physical Specification | |
| Color | Black |
| Dimension | 612.1 x 561.4 x 226.9 mm (24.1 x 22.1 x 8.9 inch) |
| Weight | 6.03 kg (13.44 lbs) / 8.95 kg (19.73 lbs) |
| Power | |
| Type | Internal Power Board |
| Voltage | 100~240V, 50~60Hz |
| Warranty Information | |
| Warranty | 03 years Warranty |








