
MSI PRO MP272PMG 27" 120Hz FHD Business Monitor With Built in Webcam Price in Bangladesh
Product Code: MON157207599
৳27,400
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: MSI PRO MP272PMG 27" 120Hz FHD Business Monitor With Built in Webcam Resolution: Not specified Display: Not specified Refresh Rate: Not specified Ports: Not specified Features: None
Specification
| Display Features | |
| Display Size | 27" |
| Display Type | LED |
| Panel Type | IPS |
| Resolution | Full HD (1920 x 1080) |
| Pixel pitch(MM) | 0.3114 (H) x 0.3114 (V) |
| Display Surface | Anti-glare |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| 16 | 9 |
| Viewing Angle | 178°(H) / 178°(V) |
| Brightness | 300 cd/m2 |
| Contrast Ratio | 1500:1 |
| 1500 | 1 |
| Refresh Rate | 120Hz |
| Color Support | 16.7M |
| Response Time | 1ms (MPRT) / 4ms (GtG) |
| HDR | HDR Ready |
| Curvature | Flat |
| Others Features | ADOBE RGB / DCI-P3 / SRGB: 86% / 90% / 116% (CIE1976) |
| ADOBE RGB / DCI-P3 / SRGB | 86% / 90% / 116% (CIE1976) |
| Video Features | |
| G-Sync Support | Adaptive Sync |
| Camera (Built In) | Webcam: Yes (1080p) with Mic/ Webcam cover |
| Webcam | Yes (1080p) with Mic/ Webcam cover |
| Audio Features | |
| Speaker (Built In) | Yes |
| Speaker Details | 2x 2W |
| Connectivity | |
| VGA | 1x D-Sub (VGA) |
| Display Port | 1x DisplayPort 1.2a |
| HDMI | 1x HDMI™ 1.4b (FHD@120Hz) |
| Audio Jack | 1x Headphone-out |
| Mechanical Design | |
| Tilt | -5° ~ 20° |
| Swivel | -45° ~ 45° |
| Pivot | -90° ~ 90° |
| Height Adjustment | 0 ~ 130 mm |
| Vesa Wall Mount | 100 x 100 mm |
| Others | KENSINGTON LOCK: Yes |
| KENSINGTON LOCK | Yes |
| Physical Specification | |
| Dimension | 612 x 227 x 429 mm |
| Weight | 6.2 kg (13.67 lbs) / 8.5 kg (18.74 lbs) |
| Power | |
| Type | Internal Power Board |
| Voltage | 100~240 VAC, 50/60Hz |
| Warranty Information | |
| Warranty | 3 Years Warranty |








