
MSI PRO MP223 E2 21.45" 100Hz Full HD Business Monitor Price in Bangladesh
Product Code: MON492711292
৳11,100
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: MSI PRO MP223 E2 21.45" 100Hz Full HD Business Monitor Resolution: Not specified Display: Not specified Refresh Rate: Not specified Ports: Not specified Features: None
Specification
| Display Features | |
| Display Size | 21.45 inch |
| Display Type | LED |
| Panel Type | VA |
| Resolution | Full HD (1920 x 1080) |
| Pixel pitch(MM) | 0.2493 (H) x 0.241 (V) |
| Display Surface | Anti-glare |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| 16 | 9 |
| Viewing Angle | 178°(H) / 178°(V) |
| Brightness | 250 nits |
| Contrast Ratio | 3000:1 (TYP) |
| 3000 | 1 (TYP) |
| Refresh Rate | 100Hz |
| Color Support | 16.7M |
| Color Gamut | SRGB: 99% (CIE 1976) |
| SRGB | 99% (CIE 1976) |
| Response Time | 1ms (MPRT) / 4ms (GtG) |
| Curvature | Flat |
| Video Features | |
| G-Sync Support | Adaptive Sync |
| Connectivity | |
| Display Port | 1x DisplayPort 1.2a |
| HDMI | 1x HDMI 1.4b (FHD@100Hz) |
| Audio Jack | 1x Headphone-out |
| Mechanical Design | |
| Tilt | -5° ~ 20° |
| Vesa Wall Mount | 75 x 75 mm |
| Physical Specification | |
| Dimension | 494.7 x 385.5 x182 mm |
| Weight | 2.4 kg (5.29 lbs) / 4.1 kg (9.04 lbs) |
| Power | |
| Type | External Adaptor 12V 2.5A |
| Voltage | 100~240V, 50~60Hz |
| Warranty Information | |
| Warranty | 3 Years Warranty |








