
MSI MPG 321URX 31.5" QD-OLED 4K UHD 240Hz Gaming Monitor Price in Bangladesh
Product Code: MON862473924
৳177,900
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: MSI MPG 321URX 31.5" QD-OLED 4K UHD 240Hz Gaming Monitor Resolution: Not specified Display: Not specified Refresh Rate: Not specified Ports: Not specified Features: None
Specification
| Display Features | |
| Display Size | 31.5 inch |
| Display Type | LED |
| Panel Type | QD-OLED |
| Resolution | 4K UHD (3840x2160) |
| Pixel pitch(MM) | 0.1814(H) x 0.1814(V) |
| Display Surface | Anti-Reflection |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| 16 | 9 |
| Viewing Angle | 178°(H) / 178°(V) |
| Brightness | 250 (Typ.) |
| Contrast Ratio | 1500000:1 (Typ.) |
| 1500000 | 1 (Typ.) |
| Refresh Rate | 240Hz |
| Color Support | 1.07B ,10 bits |
| Color Gamut | ADOBE RGB / DCI-P3 / SRGB: 97% / 99% / 138% |
| ADOBE RGB / DCI-P3 / SRGB | 97% / 99% / 138% |
| Response Time | 0.03ms (GtG) |
| HDR | DisplayHDR True Black 400 |
| Curvature | Flat |
| Video Features | |
| Low Blue Light | Yes |
| G-Sync Support | Adaptive Sync |
| Audio Features | |
| Speaker (Built In) | N/A |
| Connectivity | |
| Display Port | 1 x DisplayPort 1.4a |
| HDMI | 2 x HDMI™ 2.1 (4K@240Hz) |
| USB Port(s) | 2 x USB 2.0 Type-A 1 x USB 2.0 Type-B |
| USB Type-C | 1 x Type-c (DP alt.) w/PD 90W |
| Audio Jack | 1 x Headphone-out |
| Mechanical Design | |
| Tilt | -5° ~ 15° |
| Swivel | -30° ~ 30° |
| Pivot | -10° ~ 10° |
| Height Adjustment | 0 ~ 110mm |
| Vesa Wall Mount | 100 x 100 mm |
| Physical Specification | |
| Color | Black |
| Dimension | With stand: 718 x 242 x 483 mm Without stand: 718 x 69 x 418 mm |
| With stand | 718 x 242 x 483 mm Without stand |
| Weight | 9.6 Kg/ 12.3 Kg |
| Power | |
| Type | Power Cable |
| Power Consumption | POWER INPUT: 50~60Hz |
| POWER INPUT | 50~60Hz |
| Voltage | 100~240V |
| Warranty Information | |
| Warranty | 03 years |








