
MSI Modern MD342CQPW 34" UWQHD 120Hz VA Curved Gaming Monitor Price in Bangladesh
Product Code: MON191183567
৳81,900
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: MSI Modern MD342CQPW 34" UWQHD 120Hz VA Curved Gaming Monitor Resolution: Not specified Display: Not specified Refresh Rate: Not specified Ports: Not specified Features: None
Specification
| Display Features | |
| Display Size | 34" |
| Display Type | LED |
| Panel Type | VA |
| Resolution | 3440 x 1440 (UWQHD) |
| Pixel pitch(MM) | 0.23175 (H) x 0.23175 (V) |
| Display Surface | Anti-glare |
| Aspect Ratio | 21:9 |
| 21 | 9 |
| Viewing Angle | 178°(H) / 178°(V) |
| Brightness | 300 cd/m2 |
| Contrast Ratio | 3500:1 |
| 3500 | 1 |
| Refresh Rate | 120Hz |
| Color Support | 1.07B, 10 bits (8bits + FRC) |
| Color Gamut | ADOBE RGB / DCI-P3 / SRGB: 92% / 95% /119% |
| ADOBE RGB / DCI-P3 / SRGB | 92% / 95% /119% |
| Response Time | 1ms (MPRT) / 4ms (GtG) |
| HDR | HDR Ready |
| Curvature | 1500R |
| Video Features | |
| Low Blue Light | Yes |
| Free Sync Support | AMD FreeSync Premium |
| Audio Features | |
| Speaker (Built In) | Yes |
| Speaker Details | 2x 3W |
| Connectivity | |
| Display Port | 1x DisplayPort 1.4a |
| HDMI | 2x HDMI 2.0b (UWQHD@100Hz) |
| USB Type-C | 1x Type-C (DP Alt.) w/ 98W PD |
| Audio Jack | 1x Headphone out |
| Mechanical Design | |
| Tilt | -5° ~ 20° |
| Swivel | -30° ~ 30° |
| Pivot | 5° ~ 5° |
| Height Adjustment | 0 ~ 110mm |
| Vesa Wall Mount | 75 x 75 mm |
| Security Locker | Kensington Lock |
| Physical Specification | |
| Color | White |
| Dimension | 808.6 x 424.1 x 250.6 mm (31.83 x 16.70 x 9.87 inch) |
| Weight | 8.05 kg (17.81 lbs) / 11.9 kg (26.23 lbs) |
| Power | |
| Type | External Adaptor 19V 9.47A |
| Voltage | 100~240V, 50~60Hz |
| Warranty Information | |
| Warranty | 3 Years Warranty |








