
MSI MAG PANO M100R PZ Micro- ATX Tower Gaming Case Price in Bangladesh
Product Code: CAS581649214
৳12,399
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: MSI MAG PANO M100R PZ Micro- ATX Tower Gaming Case Motherboard Support: Not specified Case Type: Not specified Pre-Installed Fans: Not specified Material: Not specified Features: None
Specification
| Case Type | |
| Type | Micro ATX Tower |
| Tempered Glass Panel | 270-degree panoramic tempered glass |
| Motherboard Support | M-ATX(Back-connect supported) / ITX |
| External Features | |
| Color(s) | Black |
| Weight | 8.66 kg |
| Dimensions | 440 x 235 x 405 mm / 17.32 x 9.25 x 15.94 inches |
| Expansion Slots | 5 |
| Radiator Support | Top: 120 / 240 / 360 mm Rear: 120 / 140 mm |
| Top | 120 / 240 / 360 mm Rear |
| Fan Support | Top: 3 x 120 mm / 2 x 140 mm Rear: 1 x 120 mm / 1 x 140 mm Side: 3 x 120 mm Bottom: 1 x 120 mm PSU Shroud: 2 x 120 mm |
| Top | 3 x 120 mm / 2 x 140 mm Rear |
| Pre- Installed Fans | Side: 3 x ARGB Fan (Reverse-blade) Rear: 1 x ARGB Fan |
| Side | 3 x ARGB Fan (Reverse-blade) Rear |
| Drive Bays | 1 x 2.5” 1 x 2.5”/3.5” combo (up to 2 x 2.5” or 1 x 2.5”+ 1 x 3.5”) |
| I/O Port | 1 x USB 3.2 Gen 1 Type-A 1 x USB 3.2 Gen 2x2 Type-C 1 x Audio-Out / Mic-in 1 x LED Switch Button 1 x Power Button |
| Additional Feature | |
| PSU | Not Include |
| Clearance Space | |
| Maximum CPU Cooler Height | 175 mm / 6.9 inches |
| Maximum Graphics Card Length | 390 mm / 15.35 inches *Support horizontal installation only |
| Maximum PSU Length | 200 mm / 7.87 inches |
| Warranty | |
| Warranty | No Warranty |








