
MSI MAG FORGE M100A Micro ATX Tower Gaming Case Price in Bangladesh
Product Code: CAS789817514
৳4,000
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: MSI MAG FORGE M100A Micro ATX Tower Gaming Case Motherboard Support: Not specified Case Type: Not specified Pre-Installed Fans: Not specified Material: Not specified Features: None
Specification
| Case Type | |
| Type | Micro ATX Tower |
| Motherboard Support | Micro-ATX / Mini-ITX |
| External Features | |
| Color(s) | Black |
| Weight | 3.36 kg / 7.41 lbs |
| Dimensions | 388 x 200 x 423mm / 15.28 x 7.87 x 16.65 inches |
| Expansion Slots | 4 |
| Radiator Support | Front: 120 / 240 mm Top: 120 / 240 mm Rear: 120 mm |
| Front | 120 / 240 mm Top |
| Fan Support | Front: 3 x 120 mm Top: 2 x 120 mm Rear:1 x 120 mm |
| Front | 3 x 120 mm Top |
| Pre- Installed Fans | Front: 3 x 120mm Auto-RGB Fan Rear: 1 x 120mm Auto-RGB Fan |
| Front | 3 x 120mm Auto-RGB Fan Rear |
| Drive Bays | 2x 2.5” 1x 2.5” / 3.5” 1x 3.5” |
| I/O Port | 2x USB 2.0 Type-A 1x USB 3.2 Gen 1 Type-A 1x Audio 1x Mic |
| Clearance Space | |
| Maximum CPU Cooler Height | 160 mm / 6.3 inches |
| Maximum Graphics Card Length | 300 mm / 11.81 inches |
| Warranty | |
| Warranty | No Warranty |








