
MSI MAG FORGE 321R AIRFLOW Mid-Tower ATX Gaming Case Price in Bangladesh
Product Code: CAS839121173
৳7,400
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: MSI MAG FORGE 321R AIRFLOW Mid-Tower ATX Gaming Case Motherboard Support: Not specified Case Type: Not specified Pre-Installed Fans: Not specified Material: Not specified Features: None
Specification
| Case Type | |
| Type | Mid-Tower |
| Motherboard Support | ATX / Micro-ATX / Mini-ITX |
| External Features | |
| Color(s) | Black |
| Weight | 7.05 kg / 15.54lbs |
| Dimensions | 472.5 x 210 x 498 mm / 18.60 x 8.26 x 19.60 inches |
| Expansion Slots | 7 |
| Radiator Support | Front: 120 / 140 / 240 mm Top: 120 / 240 / 280 / 360 mm Rear: 120 mm |
| Front | 120 / 140 / 240 mm Top |
| Fan Support | Front: 3 x 120 mm / 2 x 140 mm Top: 3 x 120 mm / 2 x 140 mm Rear: 1 x 120 mm Side: 2 x 120 mm PSU Shroud: 2 x 120 mm |
| Front | 3 x 120 mm / 2 x 140 mm Top |
| Pre- Installed Fans | Front: 3 x 120 mm Rear: 1 x 120 mm |
| Front | 3 x 120 mm Rear |
| Drive Bays | 1 x 2.5" 2 x 2.5" / 3.5" |
| I/O Port | 1 x USB 3.2 Gen 2x2 Type-C 2 x USB 3.2 Gen 1 Type-A 1 x Mic-in / Audio-out 1 x LED Switch |
| Additional Feature | |
| PSU | Not Include |
| Clearance Space | |
| Maximum CPU Cooler Height | 160 mm / 6.29 inches |
| Maximum Graphics Card Length | 390 mm / 15.35 inches |
| Maximum PSU Length | 200 mm / 7.87 inches (without 2.5"/3.5" HDD tray installation) |
| Warranty | |
| Warranty | No Warranty |








