
MSI MAG 321CUPDF 31.5" Dual Mode 4K Gaming Monitor Price in Bangladesh
Product Code: MON177816668
৳92,900
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: MSI MAG 321CUPDF 31.5" Dual Mode 4K Gaming Monitor Resolution: Not specified Display: Not specified Refresh Rate: Not specified Ports: Not specified Features: None
Specification
| Display Features | |
| Display Size | 31.5 inch |
| Display Type | LED |
| Panel Type | Rapid VA |
| Resolution | Normal: 3840 x 2160 (UHD) Dual Mode: 1920 x 1080 (FHD) |
| Normal | 3840 x 2160 (UHD) Dual Mode |
| Pixel pitch(MM) | 0.18159(H) x 0.18159(V) |
| Display Surface | Anti-glare |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| 16 | 9 |
| Viewing Angle | 178°(H) / 178°(V) |
| Brightness | SDR: 350 cd/m2 |
| SDR | 350 cd/m2 |
| Contrast Ratio | 3000:1 (Typ.) |
| 3000 | 1 (Typ.) |
| Refresh Rate | Normal: 160Hz Dual Mode: 320Hz |
| Normal | 160Hz Dual Mode |
| Color Support | 1.07B, 10 bits (8 bits + FRC) |
| Color Gamut | Adobe RGB / DCI-P3 / sRGB: 93% / 97% / 136% (CIE1976 Standard) |
| Adobe RGB / DCI-P3 / sRGB | 93% / 97% / 136% (CIE1976 Standard) |
| Response Time | 0.5ms (GtG, Min.) |
| HDR | VESA DisplayHDR 400 |
| Curvature | Curve 1500R |
| Others Features | Dcr: 100000000:1 Activated Range: Normal(UHD) : 60~160hz Dual (FHD) : 60~320hz |
| Dcr | 100000000 |
| Video Features | |
| Free Sync Support | AMD FreeSync™ Premium |
| Connectivity | |
| Display Port | 1x DisplayPort 1.4a (HBR3) |
| HDMI | 2x HDMI 2.1 (4K@160Hz) |
| USB Type-C | 1x Type-C (DP alt.) w/ PD 15W |
| Audio Jack | 1 x Headphone-out |
| Mechanical Design | |
| Tilt | -5° ~ 20° |
| Height Adjustment | 0~130 mm |
| Vesa Wall Mount | 100 x 100 mm |
| Physical Specification | |
| Color | Black |
| Dimension | With stand: 710.5 x 266.6 x 643.7 mm Without stand: 710.5 x 96.8 x 423.3 mm |
| With stand | 710.5 x 266.6 x 643.7 mm Without stand |
| Weight | 6.65 kg (14.7 lbs) / 9.62 kg (21.2 lbs) |
| Power | |
| Type | External Adaptor |
| Voltage | 100~240V, 50/60Hz |
| Warranty Information | |
| Warranty | 03 years Warranty |








