
MSI MAG 275UPD E14 27" 288Hz Dual Mode 4K UHD Gaming Monitor Price in Bangladesh
Product Code: MON242209125
৳68,900
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: MSI MAG 275UPD E14 27" 288Hz Dual Mode 4K UHD Gaming Monitor Resolution: Not specified Display: Not specified Refresh Rate: Not specified Ports: Not specified Features: None
Specification
| Display Features | |
| Display Size | 27" |
| Display Type | LED |
| Panel Type | IPS |
| Resolution | Normal: 3840 x 2160 (UHD) Dual Mode: 1920 x 1080 (FHD) |
| Normal | 3840 x 2160 (UHD) Dual Mode |
| Pixel pitch(MM) | 0.1554 (H) x 0.1554 (V) |
| Display Surface | Anti-glare |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| 16 | 9 |
| Viewing Angle | 178°(H) / 178°(V) |
| Brightness | SDR: 250 cd/m² |
| SDR | 250 cd/m² |
| Contrast Ratio | 1500:1 (Typ.) |
| 1500 | 1 (Typ.) |
| Refresh Rate | Normal: 144Hz Dual Mode: 288Hz |
| Normal | 144Hz Dual Mode |
| Color Support | 1.07B, 10 bits (8 bits + FRC) |
| Color Gamut | Adobe RGB / DCI-P3 / sRGB: 84% / 90% / 130% (CIE1976 Standard) |
| Adobe RGB / DCI-P3 / sRGB | 84% / 90% / 130% (CIE1976 Standard) |
| Response Time | 1ms MPRT |
| HDR | HDR Ready |
| Curvature | Flat |
| Others Features | Signal Frequency: UHD: 106.1~318.2KHz (H) / 48~144Hz (V) FHD: 106.1~318.2KHz (H) / 48~288Hz (V) DCR: 100000000:1 Supported Resolution & Refresh Rate: 1080p: 60Hz and 120Hz 1440p: 60Hz and 120Hz 2160p: 60Hz and 120Hz |
| Signal Frequency | UHD |
| Video Features | |
| Low Blue Light | Yes |
| G-Sync Support | Adaptive-Sync |
| Audio Features | |
| Speaker (Built In) | N/A |
| Connectivity | |
| Display Port | 1x DisplayPort 1.4a (HBR3) |
| HDMI | 2x HDMI 2.1 (4K@144Hz) |
| Audio Jack | 1x Headphone Out |
| Mechanical Design | |
| Tilt | -5° ~ 20° |
| Swivel | -30° ~ 30° |
| Pivot | -90° ~ 90° |
| Height Adjustment | 0~130 mm |
| Vesa Wall Mount | 100 x 100 mm |
| Security Locker | Kensington Lock |
| Physical Specification | |
| Color | Black |
| Dimension | With Stand: 613.3 x 227.9 x 534.2mm (24.1 x 8.9 x 21.1 inch) Without Stand: 613.3 x 57.9 x 360.7mm (24.1 x 2.2 x 14.3 inch) |
| With Stand | 613.3 x 227.9 x 534.2mm (24.1 x 8.9 x 21.1 inch) Without Stand |
| Weight | 6.1 kg (13.4lbs) / 8.7 kg (19.1 lbs) |
| Power | |
| Type | Internal Power Board |
| Voltage | 100~240V, 50/60Hz |
| Warranty Information | |
| Warranty | 3 Years Warranty |








