
MSI MAG 274UPF E2 27" 4K UHD 160Hz 0.5ms Rapid IPS Gaming Monitor Price in Bangladesh
Product Code: MON535133676
৳62,900
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: MSI MAG 274UPF E2 27" 4K UHD 160Hz 0.5ms Rapid IPS Gaming Monitor Resolution: Not specified Display: Not specified Refresh Rate: Not specified Ports: Not specified Features: None
Specification
| Display Features | |
| Display Size | 27 Inch |
| Display Type | LED |
| Panel Type | Rapid IPS |
| Resolution | 4K UHD (3840 x 2160) |
| Pixel pitch(MM) | 0.15525(H) x 0.15525(V) |
| Display Surface | Anti-glare |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| 16 | 9 |
| Viewing Angle | 178°(H) / 178°(V) |
| Brightness | 400 Nits (Typ.) |
| Contrast Ratio | 1000:1 (Typ.) 100000000:1 (DCR) |
| 1000 | 1 (Typ.) 100000000 |
| Refresh Rate | 160Hz |
| Color Support | 1.07B (8bits + FRC) |
| Response Time | 0.5ms (GtG, Min.) |
| HDR | VESA DisplayHDR 400 |
| Curvature | Flat |
| Video Features | |
| Flicker Free | Yes |
| Low Blue Light | Yes |
| G-Sync Support | Yes |
| Free Sync Support | Yes |
| Audio Features | |
| Speaker (Built In) | N/A |
| Connectivity | |
| Display Port | 1x DisplayPort (1.4a) |
| HDMI | 2x HDMI (2.1) |
| USB Type-C | 1x Type-C (DP alt.) w/ PD 15W charging |
| Audio Jack | 1 x Headphone-out |
| Mechanical Design | |
| Tilt | -5° ~ 20° |
| Swivel | -30° ~ 30° |
| Pivot | -90° ~ 90° |
| Height Adjustment | 0 ~ 130mm |
| Vesa Wall Mount | 75x 75 mm |
| Physical Specification | |
| Color | Black |
| Dimension | 613.5 x 227.8 x 406.6 mm |
| Weight | 6.4 kg |
| Power | |
| Type | External Adopter 19V 3.42A |
| Voltage | 100~240V, 50~60Hz |
| Warranty Information | |
| Warranty | 3 Years |








